Ta oferta pracy jest nieaktualna od 1170 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Analityk Kredytowy

  • Warszawa, mazowieckie
  • Specjalista
  • 05.05.2015

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Bank Handlowy w Warszawie SA to jedna z największych instytucji finansowych w Polsce, oferująca pod marką Citi Handlowy bogaty i nowoczesny asortyment produktów i usług bankowości korporacyjnej, inwestycyjnej i detalicznej. Bank Handlowy obsługuje  7,4 tys. klientów korporacyjnych i 770 tys. klientów indywidualnych poprzez nowoczesne kanały dystrybucji oraz sieć  60 oddziałów. W skład grupy kapitałowej Banku wchodzą takie podmioty jak: Dom Maklerski Banku Handlowego i Handlowy Leasing. Przynależność do Citigroup, największej na świecie instytucji finansowej, zapewnia klientom Banku Handlowego dostęp do usług finansowych w ponad 100 krajach.

    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w

    przycisk aplikowania

    lub żołty przycisk poniżej

    Dowiedz się więcej na karierawciti.pllub facebook.com/citigradsemea

    www.citihandlowy.pl
    Bank Handlowy w Warszawie S.A.

    Miejsce pracy: Warszawa
    AK/0515/KT

    Zadania:

    • Obsługa kredytowa podmiotów gospodarczych prowadzących pełną i uproszczoną księgowość zgodnie z obowiązującym Programem Kredytowym, Polityka Kredytową, Procedurami Kredytowymi i Programami Produktowymi, w tym w szczególności:
    • Analiza finansowa i pozafinansowa klientów kredytowych,
    • Rekomendowanie limitów kredytowych (przygotowywanie pakietów kredytowych), z zachowaniem ustalonych standardów czasowych,
    • Podejmowanie decyzji, w tym procesowanie wniosków produktowych, w ramach określonych w Programie Kredytowym i Procedurach Kredytowych, z zachowaniem ustalonych standardów czasowych,
    • Realizacja czynności związanych z wyceną zabezpieczeń gotówkowych i równoważnych z gotówką, zgodnie z uprawnieniami,
    • Identyfikacja sygnałów wczesnego ostrzegania oraz podejmowanie czynności adekwatnych do tych sygnałów i określonych w Procedurach Kredytowych,
    • Klasyfikacja zaangażowań kredytowych według wewnętrznych przepisów Banku oraz Rozporządzeniem Ministra Finansów z uwzględnieniem zasad wczesnego ostrzegania,
    • Terminowe przejmowanie i przekazywanie klientów kredytowych do Departamentu Restrukturyzacji oraz innych jednostek w przypadkach wymaganych przez Politykę Kredytową, Program Kredytowy czy Procedury Kredytowe,
    • Przygotowywanie opinii wewnętrznych na temat współpracy klientów z Bankiem (w tym weryfikacja kryteriów określonych w Procedurach Kredytowych i ich ocena),
    • Weryfikacja kompletności dokumentów do pakietów kredytowych i transakcji kredytowych,
    • Zarządzanie teczkami kredytowymi klientów oraz bieżące archiwizowanie dokumentów kredytowych, zgodnie z wykazem teczki kredytowej klienta,
    • Współpraca z innymi jednostkami Banku zaangażowanymi w proces kredytowy,
    • Wstępna weryfikacja Klientów (tzw „pregrade”) wg kryteriów dla portfela zarządzanego na podstawie klasyfikacji,
    • Wykonywanie innych zadań zakresie procesu kredytowego zleconych przez przełożonego.

    Wymagania:

    • Minimum 1 rok doświadczenia w analizie kredytowej i ocenie ryzyka klienta instytucjonalnego lub odbycie adekwatnych praktyk, szkoleń
    • Doświadczenie w zakresie podejmowania decyzji i zatwierdzania transakcji kredytowych
    • Doświadczenie w negocjacjach z klientem zewnętrznym
      Znajomość obowiązujących przepisów prawa, w szczególności Ustawy Prawo Bankowe, Ustawy o Rachunkowości, Kodeksu Spółek Handlowych
    • Wykształcenie wyższe, wskazane ekonomiczne, prawnicze lub matematyczne
      Alternatywnie studenci 5 roku o wyraźnie sprecyzowanej specjalności (analiza finansowa lub rachunkowość)
    • Umiejętność posługiwania się pakietem MS Office, bazami danych
      Znajomość języka angielskiego

    Oferujemy:

    • Zatrudnienie na okres 6 miesięcy.
    • Pracę w globalnej instytucji finansowej
    • Atrakcyjne wynagrodzenie
    • Bogaty pakiet socjalny
    • Szerokie możliwości rozwoju zarówno pionowego jak i poziomego
    Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.
    Prosimy o zawarcie w aplikacji klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji oraz po jego zakończeniu na potrzeby kolejnych rekrutacji (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych, Dz. U. nr 133. poz.883)."

    Citi Handlowy jest zastrzeżonym znakiem towarowym nalezacym do podmiotów z grupy Citigroup Inc.