Logo Pracuj.pl

Analityk

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczno-Chemiczne "Synteza" Sp. z o.o.O firmie

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczno-Chemiczne "Synteza" Sp. z o.o.

Świętego Michała 67

Nowe Miasto

Poznań

Sprawdź jak dojechać

Twój zakres obowiązków

  • Opracowywanie, walidacja, wdrożenie i transfer metod analitycznych wykonywanych różnymi technikami (HPLC, GC, IR, UV-VIS, potencjometria).
  • Opracowywanie norm, specyfikacji i procedur analitycznych.
  • Wykonywanie analiz chemicznych i fizykochemicznych substancji czynnych, pomocniczych i gotowego produktu zgodnie z obowiązującymi procedurami.
  • Wykonywanie badań trwałości produktów leczniczych i API.
  • Prowadzenie na bieżąco dokumentacji z badań oraz sprawdzanie i ocena otrzymanych wyników. Opracowywanie protokołów, raportów oraz świadectw analiz.
  • Wykonywanie kalibracji, walidacji i sprawdzania aparatury laboratoryjnej oraz odpowiedzialność za kontakt z serwisem zewnętrznym.
  • Współpraca z technologiem.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe z zakresu chemii, farmacji lub dziedzin pokrewnych.
  • Udokumentowane minimum 3 letnie doświadczenie na podobnym stanowisku w przemyśle farmaceutycznym/chemicznym.
  • Doświadczenie w pracy w obszarach R&D będzie dodatkowym atutem.
  • Gruntowna wiedza chemiczna i praktyczna znajomość technik analitycznych: HPLC/UPLC, GC, IR, UV-VIS i innych.
  • Znajomość Systemów Zarządzania Jakością, wymagań GMP, GLP, wytycznych ICH oraz farmakopealnych.
  • Umiejętność opracowywania metod analitycznych, przeprowadzania walidacji i transferu metod oraz tworzenia dokumentacji.
  • Bardzo dobra organizacja pracy własnej, zaangażowanie, inicjatywa, umiejętność pracy w zespole oraz samodzielność w rozwiązywaniu problemów analitycznych.
  • Otwartość na nowe doświadczenia i zdobywanie wiedzy oraz umiejętność szybkiego jej przyswajania.
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w tym specjalistycznego słownictwa.
  • Bardzo dobra znajomość obsługi komputera (pakiet Office).

To oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w firmie o ugruntowanej, stabilnej pozycji na rynku.
  • Możliwość intensywnego rozwoju zawodowego i wykorzystania specjalistycznych technik instrumentalnych.
  • Szkolenia.
  • Przyjazne środowisko pracy.

Benefity

  • prywatna opieka medyczna
  • opieka stomatologiczna

Jesteśmy spadkobiercami i kontynuatorami tradycji Chemicznej Spółdzielni Pracy „Synteza”, która od 1951 roku wytwarzała substancje dla przemysłu chemicznego, spożywczego, kosmetycznego, a także substancje aktywne leków dla potrzeb przemysłu farmaceutycznego. Kolejnym etapem rozwoju było uruchomienie produkcji leków, które wytwarzane są od 1992 r. Wiodącym celem firmy jest wysoka jakość produkcji. Najważniejszymi produktami leczniczymi Spółki są: Tramadol, Spasmolina, Andepin, Esputicon, Troxerutin, preparaty z minerałami oraz witaminy C, E, A, Folacid i MaxiMAG.

Analityk, Świętego Michała 67, Nowe Miasto, Poznań