Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Analityk Ratingowy

Agencja ratingowa EuroRatingO firmie

Rekrutacja zdalna

  • Cynamonowa 19
    Warszawa, mazowieckie
  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Specjalista

Agencja ratingowa EuroRating

Cynamonowa 19

Warszawa

EuroRating jest działającą od 2007 roku agencją ratingową wyspecjalizowaną w ocenie ryzyka kredytowego przedsiębiorstw i instytucji finansowych. Do podmiotów, którym EuroRating nadaje ratingi kredytowe należą największe korporacje w Polsce, największe polskie banki, polscy i zagraniczni emitenci obligacji korporacyjnych, a także fundusze poręczeń kredytowych. Pod względem liczby nadanych ratingów kredytowych EuroRating jest największą agencją ratingową na polskim rynku.

EuroRating posiada formalną rejestrację jako agencja ratingowa w Unii Europejskiej i podlega bezpośredniemu nadzorowi Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA).

Więcej informacji o naszej firmie znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: www.EuroRating.com

W związku z rozwojem skali prowadzonej działalności, aktualnie poszukujemy kandydatów do pracy na stanowisku:

Podstawowe zadania:

  • przeprowadzanie analiz ekonomiczno-finansowych i ocena ryzyka kredytowego przedsiębiorstw oraz instytucji finansowych, którym EuroRating nadaje ratingi kredytowe
  • pozyskiwanie i gromadzenie danych źródłowych stanowiących podstawę analiz
  • przygotowywanie rekomendacji dla komitetów ratingowych dotyczących działań ratingowych podejmowanych w stosunku do ocenianych podmiotów
  • udział w komitetach ratingowych, zatwierdzających decyzje dotyczące nadawanych ratingów
  • prowadzenie monitoringu wiarygodności kredytowej ocenianych podmiotów.

Nasze oczekiwania:

  • wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: finanse, bankowość, rachunkowość)
  • dobra znajomość zagadnień związanych z analizą ekonomiczno-finansową, oceną ryzyka kredytowego, rachunkowością i sprawozdawczością finansową przedsiębiorstw
  • minimum roczne doświadczenie na stanowisku analityka finansowego, kredytowego lub podobnym
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • wysokie zdolności analityczne, samodzielność i decyzyjność
  • dobra znajomość pakietu MS Office
  • zaangażowanie w pracę, gotowość do uczenia się i dążenie do stałego podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

Oferujemy:

  • ciekawą i odpowiedzialną pracę w unikalnej na polskim rynku instytucji nadzorowanej bezpośrednio przez europejski nadzór finansowy
  • możliwości awansu pionowego wraz z rozwojem firmy
  • specjalistyczne szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne
  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • elastyczne godziny pracy
  • prywatną opiekę medyczną
  • przejrzysty system wynagrodzeń.

Jeżeli spełniasz nasze oczekiwania, jesteś zainteresowany ofertą i chcesz stać się członkiem naszego zespołu, prześlij nam CV.

Zrób pierwszy krok, podejmij wyzwanie i kliknij w „Aplikuj teraz”!

Ogłoszenie archiwalne