Logo Pracuj.pl

Analityk rynku energii

LERTAO firmie

6 000–10 000
brutto / mies.
  • Białystok
    Białystok, podlaskie
  • umowa o pracę, kontrakt B2B
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca stacjonarna, praca zdalna, praca hybrydowa
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

  • Bieżąca analiza rynku energii elektrycznej na potrzeby rozwoju działalności produktów Origination, Trading;
  • Analiza portfela umów sprzedaży oraz zakupu;
  • Budowa ilościowych i fundamentalnych modeli i strategii tradingowych dla rynków energii elektrycznej;
  • Analiza danych historycznych związanych z rynkiem energii elektrycznej na rynkach CEE;
  • Tworzenie i doskonalenie narzędzi analitycznych do procesu analizy rynku i usprawniających handel energią elektryczną;
  • Przygotowywanie i obróbka danych na wewnętrzne potrzeby działu.

Nasze wymagania

  • Przynajmniej roczne doświadczenie na podobnym stanowisku w branży energetycznej lub dwuletnie doświadczenie na stanowisku związanym z analizą danych;
  • Umiejętność programowania w języku Python i znajomość popularnych pakietów do analizy danych (lub innego języka programowania);
  • Wykształcenie wyższe techniczne lub ekonomiczne;
  • Zdolności matematyczne i analityczne;
  • Znajomość Excela na poziomie zaawansowanym;
  • Dobra znajomość języka angielskiego (min. B2);
  • Umiejętność pracy na dużych zbiorach danych oraz analizy danych i wyciągania wniosków;
  • Umiejętność pracy pod presją czasu;
  • Umiejętność prezentacji danych oraz wyników i analiz w prosty, zrozumiały i wizualnie przejrzysty sposób;
  • Samodzielność i skrupulatność w działaniu, własna inicjatywa i nastawienie na rozwój.

Mile widziane

  • Znajomość i doświadczenie na rynku energii;
  • Znajomość narzędzi do wizualizacji danych (PowerBI).

To oferujemy

  • Pracę w dynamicznej organizacji nastawionej na rozwój;
  • Pakiet medyczny Medicover;
  • Bezpłatne zajęcia z lektorem języka angielskiego;
  • Możliwość skorzystania z ubezpieczenia na życie;
  • Dostęp do firmowej biblioteczki online;
  • Możliwość udziału w Programie Poleceń Pracowniczych;
  • Kartę sportową Medicover Sport;
  • Formę współpracy Umowę o pracę lub kontrakt B2B;
  • Niezbędne narzędzia pracy (telefon komórkowy, laptop).

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie nauki języków
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • służbowy telefon do użytku prywatnego
  • komputer do użytku prywatnego
  • firmowa biblioteka
  • brak dress code’u
  • program rekomendacji pracowników

Lerta to innowacyjna firma energetyczna, która rozumie potrzeby wytwórców i odbiorców energii. Dlatego proponuje przyjazne dla środowiska, skrojone na miarę rozwiązania, pozwalające łączyć uczestników rynku energetycznego. To co nas wyróżnia to Wirtualna Elektrownia Lerta. To inteligentne oprogramowanie, które łączy wielu wytwórców, magazyny energii i konsumentów w jeden zoptymalizowany ekosystem, pozwalający w czasie rzeczywistym planować i dostosowywać produkcję energii oraz inteligentnie handlować na rynku energii przy jak najniższych kosztach operacyjnych.

Analityk rynku energii, Białystok