Ta oferta pracy jest nieaktualna od 255 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Analityk Security Operations Center

  • Warszawa, mazowieckie
  • Specjalista
  • 04.10.2017

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    GRUPA AZOTY SPÓŁKA AKCYJNA – jednostka dominująca w Grupie Azoty, największym w Polsce i jednym z największych w Europie koncernów chemicznych, poszukuje kandydatów na stanowisko :

    ANALITYK SECURITY OPERATIONS CENTER

    - DORADCA DS. BEZPIECZEŃSTWA SOC
    Miejsce pracy: Warszawa
    Praca w Departamencie Korporacyjnym Bezpieczeństwa ICT

    Zakres obowiązków i opis stanowiska:

    • Monitorowanie bezpieczeństwa IT przy użyciu dostępnych narzędzi SOC
    • Tworzenie reguł korelacyjnych, obsługa alertów i powiadomień w systemie SIEM
    • Wsparcie zarządzania politykami w systemach bezpieczeństwa
    • Wsparcie w procesie obsługi incydentów bezpieczeństwa
    • Poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa IT
    • Podnoszenie swoich kwalifikacji w obszarze bezpieczeństwa IT
    • Prowadzenie i raportowanie testów podatności
    • Obsługa systemów wykrywania zagrożeń sieciowych oraz systemów rejestracji incydentów
    • Analiza logów, zagrożeń oraz analiza i klasyfikacja incydentów teleinformatycznych
    • Zbieranie i analiza informacji dotyczących zagrożeń teleinformatycznych
    • Opracowywanie okresowych raportów
    • Udział w zespołach zadaniowych oraz w projektach realizowanych w Grupie
    • Współpraca z komórkami organizacyjnymi w obszarze bezpieczeństwa teleinformatycznego

    Wymagania:

    • Wykształcenie wyższe o kierunku: informatyka, telekomunikacja lub pokrewne
    • Minimum 3 letnie doświadczenie zawodowe zdobyte na stanowiskach z zakresu informatyki, szczególnie związanych z bezpieczeństwem (SOC level 2, specjalista ds. bezpieczeństwa IT, inspektor bezpieczeństwa IT, administrator zabezpieczeń IT, administrator sieci lub systemów, wdrożeniowiec systemów IT)
    • Bardzo dobra znajomość narzędzia klasy SIEM
    • Doświadczenie w programowaniu w metajęzykach w szczególności reguł korelacji środowisk analitycznych SIEM
    • Wysoce rozwinięte umiejętności analityczne
    • Znajomość języka angielskiego na poziomie minimum B2
    • Praktyczne doświadczenie w zakresie obsługi incydentów bezpieczeństwa IT
    • Znajomość ataków z OWASP TOP10
    • Znajomość na poziomie administratora systemów operacyjnych takich jak: Windows, Linux, Unix
    • Znajomość protokołów sieciowych rodziny TCP/IP
    • Umiejętność praktycznego wykorzystania narzędzi wspierających testy bezpieczeństwa infrastruktury IT,
    • Zainteresowanie bezpieczeństwem IT
    • Bardzo dobra organizacja czasu pracy, dyspozycyjność, zaangażowanie

    Oferowane korzyści:

    • Zatrudnienia na umowę o pracę
    • Praca w firmie będącej liderem na rynku
    • Ciekawa praca w kreatywnym zespole i przyjaznej atmosferze
    • Przyjazny pracownikowi system pracy
    • Bardzo atrakcyjny system motywacyjny

    Uprzejmie prosimy osoby zainteresowane o przesłanie, w terminie do 31.10.2017r.,
    CV oraz listu motywacyjnego klikając:

    Prosimy o umieszczenie w temacie maila dopisku  REKRUTACJA_ANALITYK SOC.

    Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu wyłącznie z wybranymi kandydatami w ciągu sześciu tygodni od daty publikacji ogłoszenia.

    Prosimy o załączenie do aplikacji następującej klauzuli:

    „Niniejszym przyjmuję do wiadomości, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 maja 1996r. w sprawie zakresu prowadzenia przez pracodawców dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz sposobu prowadzenia akt osobowych pracownika (Dz. U z 1996 r. Nr 62, poz. 286), danymi osobowymi niezbędnymi w procesie rekrutacji są: imiona i nazwisko; imiona rodziców; data urodzenia; obywatelstwa; miejsce zamieszkania (adres do korespondencji); wykształcenie; wykształcenie uzupełniające; przebieg dotychczasowego zatrudnienia; dodatkowe uprawnienia, umiejętności, zainteresowania.

    Obowiązek podania powyższych danych osobowych wynika z przepisów art. 221 Kodeksu Pracy oraz Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 maja 1996r. w sprawie zakresu prowadzenia przez pracodawców dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz sposobu prowadzenia akt osobowych pracownika. Wszelkie inne informacje przekazane Spółce są informacjami nieobowiązkowymi i podane są dobrowolnie.

    Administratorem danych osobowych, które są zawarte w niniejszym CV, będzie Grupa Azoty Spółka Akcyjna z siedzibą w Tarnowie, 33-101, ul. E. Kwiatkowskiego 8. Wszystkie przekazane Spółce dane będą wykorzystywane wyłącznie dla celów procesów rekrutacji.

    Przyjmuję również do wiadomości, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych osobowych i ich poprawiania.

    Wyrażam zgodę na pozostawienie mojej dokumentacji i przetwarzanie danych w bazie kandydatów ubiegających się o zatrudnienie, w celu uwzględnienia mojej osoby w przyszłych rekrutacjach na stanowiska w Grupie Azoty S.A.