Logo Pracuj.pl

Analityk strategii inwestycyjnych

AI INVESTMENTS sp. z o.o.O firmie

12 000–16 000
brutto / mies.
  • umowa o pracę, umowa o dzieło, umowa zlecenie
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca zdalna, praca hybrydowa
  • rekrutacja zdalna

AI INVESTMENTS sp. z o.o.

aleja Jana Chrystiana Szucha 8

Warszawa

Sprawdź jak dojechać

Twój zakres obowiązków

  • Tworzenie, udoskonalanie i ocena wyników automatycznych strategii inwestycyjnych
  • Poszukiwanie zależności wyników strategii od instrumentów finansowych i szerokiego spektrum danych.
  • Identyfikowanie elementów strategii wymagających poprawy i przygotowywanie odpowiednich modyfikacji
  • Dokumentowanie strategii inwestycyjnych
  • Udział w projektach międzynarodowych
  • Prezentacja strategii inwestycyjnych dla inwestorów.
  • Współpraca z zespołem programistycznym i zespołem Data Science.

Nasze wymagania

  • Zainteresowanie i pasja w temacie inwestycji i rynków kapitałowych
  • Wykształcenie w obszarze finansów, inwestycji lub ekonomii.
  • Zdolności analityczne, wiedzę na temat statystki, algebry linowej i analizy.
  • Znajomość Excel i opcjonalnie VBA
  • Znajomość Python lub R będzie dodatkową zaletą
  • Podstawowe wiedza o metrykach inwestycyjnych (stopa zwrotu, Sharpe ratio, drawdown, VaR, ES, PnL)
  • Znajomość instrumentów finansowych (spot, pochodnych)
  • Wiedza w zakresie opcji będzie dodatkową zaletą.
  • Znajomość angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • Zdolność do pracy w międzynarodowym zespole

To oferujemy

  • trwałą i stabilną współpracę
  • czas pracy dostosowany do Twoich potrzeb
  • niepubliczną opiekę medyczną
  • w obecnej sytuacji pracę 100% zdalną, potem w systemie mieszanym
  • elastyczne i praktyczne podejście do wielu spraw

O nas

AI Investments Sp z o.o. to dynamicznie rozwijająca się firma tworząca zaawansowane systemy inwestycyjne oparte o rozwiązania machine learning. Wykorzystujemy najnowsze osiągnięcia w zakresie metod predykcji szeregów czasowych oparte o architekturę Temporal Fusion Transformer, N-Beats, ES-Hybrid i wiele innych zaawansowanych metod machine learning. Zbudowaliśmy w pełni automatyczne rozwiązanie inwestujące w sposób ciągły na kilkuset rynkach jednocześnie.

Analityk strategii inwestycyjnych, aleja Jana Chrystiana Szucha 8, Warszawa