Ta oferta pracy jest nieaktualna od 2 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Analityk Biznesowo-Systemowy (obszar hurtowni danych)

  • Warszawa, mazowieckie
  • Specjalista
  • 23.05.2019

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    QiBit to globalna marka, dedykowana dla potrzeb rynku ICT. Firma działa w ramach struktur, jednego z największych, dostawców usług z zakresu HR: Gi Group.

    Naszym Klientom oferujemy najlepszych w swojej dziedzinie profesjonalistów, naszym Konsultantom natomiast, gwarantujemy zarówno stabilność zatrudniania, jaki i możliwość uczestnictwa w projektach dostosowanych do umiejętności i oczekiwań.

    Aktualnie dla naszego Klienta z branży bankowej poszukujemy osoby na stanowisko:

    Miejsce pracy: Warszawa

    Zakres obowiązków:

    • Pozyskiwanie oraz analiza wymagań biznesowych w zakresie wdrażanych rozwiązań IT
    • Tworzenie dokumentacji analitycznej - biznesowej i systemowej
    • Tworzenie wymagań funkcjonalnych, pozafunkcjonalnych
    • Analiza danych ze źródeł zasilających hurtownię (lub inne systemy) i tworzenie mapowań danych
    • Wsparcie zewnętrznego wykonawcy w ramach prac projektowych w kwestiach wymagających informacji analitycznych
    • Współpraca z programistami, dostawcą zewnętrznym i przedstawicielami biznesu w celu zrozumienia wymagań, wypracowania rozwiązania, przeprowadzenia testów oraz wdrożeń produkcyjnych
    • Tworzenie scenariuszy testowych
    • Opracowanie i wdrożenie koncepcji testów (technicznych i biznesowych)

    Oczekiwania:

    • Bardzo dobra praktyczna znajomość SQL
    • Doświadczenie na stanowisku Analityka biznesowo-systemowego w instytucjach finansowych
    • Doświadczenie w projektach związanych z budową i/lub rozwojem hurtowni danych
    • Doświadczenie w tworzeniu mapowań danych
    • Znajomość narzędzi i technik wspomagających analizę biznesową
    • Wytrwałość i wysoka motywacja
    • Umiejętność logicznego i analitycznego myślenia
    • Samodzielność, skrupulatność, terminowość
    • Wysoka komunikatywność oraz umiejętność nawiązywania kontaktów zarówno z osobami biznesowymi, jak i specjalistami IT
    • Wiedza w zakresie zasilania hurtowni danych (ETL) – bilans otwarcia, ładowanie dzienne, ładowanie miesięczne, wycofanie ładowania, ładowanie pełne/przyrostowe
    • Narzędzia: Bazy danych Oracle 11g, 12c, Oracle SQL Developer, Oracle PL/SQL Developer, Informatica PowerCenter 9.6.1, Enterprise Architect 12

    Umiejętności mile widziane:

    • Master Data Management, Data Vault
    • Znajomość tematyki bankowej
    • Doświadczenie w samodzielnym prowadzeniu zadań lub niewielkich projektów IT