Oferta pracy
DNO/05/2021

Analityk w Departamencie Nadzoru Obrotu; nr. ref. DNO/05/2021;

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego

  • ważna jeszcze 14 dni
    do: 19 gru 2021
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), starszy specjalista (Senior)
  • praca hybrydowa
  • Praca od zaraz
  • rekrutacja zdalna

Piękna 20

Śródmieście

Warszawa

Twój zakres obowiązków

Poszukujemy analityka, osoby, która dołączy do zespołu specjalistów prowadzących najciekawsze sprawy z zakresu obrotu instrumentami finansowymi. Osoby, która ma otwarty umysł, lubi niestandardowe działania, ma cierpliwość oraz wesprze nas swoimi umiejętnościami i podejściem do prowadzonych spraw. Wybrana osoba będzie musiała zmierzyć się nieraz z olbrzymimi wolumenami danych, jak również dokonać odpowiedniej kwalifikacji prawnej czynów.

Główne zadania na stanowisku to:

- samodzielne prowadzenie postępowań sprawdzających w zakresie nadużyć rynkowych, tj. manipulacji oraz bezprawnego ujawniania i wykorzystania informacji poufnej

- analiza danych rynkowych, otoczenia informacyjnego emitentów pod kątem wykrywania przestępstw w obrocie na rynku zorganizowanym

- analiza sygnałów związanych z kształtowaniem się rynkowych kursów i obrotów instrumentami finansowymi, a także analiza i ocena aktywności transakcyjnej uczestników tego obrotu

- pozyskiwanie i analiza danych oraz wszelkich dostępnych informacji dotyczących aktywności inwestycyjnej uczestników rynku, wobec których istnieje podejrzenie naruszeń

Przy okazji zagadnień związanych z obrotem instrumentami finansowymi dajemy szansę na realny wpływ na ostateczny kształt zasad funkcjonowania rynku kapitałowego w Polsce.

Nasze wymagania

  • wykształcenie ekonomiczne, prawnicze lub dowolne inne pozwalające na skuteczne wykonywanie zadań,

  • zdolności analityczne,

  • zainteresowanie/znajomość tematyki rynku kapitałowego w stopniu pozwalającym na swobodne wejście w prace zespołu,

  • znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie na poziomie komunikatywnym (co najmniej B2),

  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office w szczególności Excel.

Mile widziane

  • dowolne licencjonowane uprawnienia związane z rynkiem kapitałowym,

  • znajomość zasad obrotu instrumentami finansowymi na rynku kapitałowym,

  • znajomość regulacji rynku kapitałowego,

  • doświadczenie zawodowe, lub odbyte praktyki mogące wesprzeć w realizacji zadań,

  • zainteresowanie i znajomość nowych technologii w obszarze obróbki i analizy danych.

To oferujemy

  • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,

  • dostęp do nowoczesnych narzędzi oraz profesjonalne, dynamiczne środowisko pracy,

  • możliwość ciągłego rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji oraz udział w licznych szkoleniach grupowych i indywidualnych,

  • stanowisko pełne wyzwań i ciekawych projektów,

  • atrakcyjny pakiet socjalny (m.in. opieka medyczna, PPK, platforma kafeteryjna Mybenefit, dofinansowanie do wypoczynku i inne),

  • praca w nowoczesnym biurze, w dogodnej lokalizacji – w ścisłym centrum miasta,

  • elastyczny czas rozpoczęcia i kończenia dnia pracy.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • elastyczny czas pracy

  • program emerytalny

  • dofinansowanie wypoczynku

  • dofinansowanie wakacji dzieci

Aplikacje zawierające CV w języku polskim proszę składać za pośrednictwem odnośnika Aplikuj.

Stanowisko zostanie ustalone w zależności od kwalifikacji i doświadczenia zawodowego wyłonionego kandydata. Kontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w procesie rekrutacyjnym prowadzonym przez UKNF znajduje się w formularzu aplikacyjnym, po kliknięciu w przycisk "Aplikuj Teraz" oraz na stronie UKNF, w zakładce Kariera: