Oferta pracy
DAS/02/2021

Analityk w Zespole Analiz Prawnych i Interwencji Produktowej w Departamencie Analiz i Strategii

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego

  • ważna jeszcze 12 dni
    do: 19 gru 2021
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), starszy specjalista (Senior)
  • praca hybrydowa
  • Praca od zaraz
  • rekrutacja zdalna

Piękna 20

Śródmieście

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • prowadzenie analiz wdrożenia oraz przygotowania sektora finansowego do prowadzenia działalności z uwzględnieniem czynników ESG

  • opracowywanie narzędzi nadzorczych w celu prowadzenia analizy czynników ESG w działalności podmiotów nadzorowanych,

  • prowadzenie analiz dotyczących zagadnień międzysektorowych,

  • prowadzenie analiz informacji niefinansowych,

  • analiza i agregowanie dużej ilości danych liczbowych,

  • analiza oferty produktowej podmiotów nadzorowanych,

  • udział jako przedstawiciel Urzędu KNF na forach międzynarodowych w obszarach związanych z tematyką ESG,

  • przygotowywanie sprawozdań z realizowanych zadań.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe magisterskie (kierunek zarządzanie, ekonomia, bankowość, ubezpieczenia, rynek kapitałowy, rachunkowość),

  • minimum rok doświadczenia zawodowego kierunkowego,

  • dobra znajomość w mowie i piśmie języka angielskiego, w tym terminologii z zakresu rynku finansowego,

  • umiejętność tworzenia analiz i sprawozdań z działalności podmiotów nadzorowanych,

  • umiejętność prezentacji wyników analiz,

  • samodzielność, komunikatywność, spostrzegawczość, dobra organizacja pracy, dyspozycyjność i zdolność do pracy pod presją czasu i w warunkach stresu,

  • zainteresowanie nowymi technologiami i trendami w sektorze finansowym, w tym nowymi produktami finansowymi.

Mile widziane

  • doświadczenie w pracy w podmiocie nadzorowanym lub firmie konsultingowej działającej w branży finansowej, w tym doświadczenia związane z tematyką ESG,

  • znajomość przepisów krajowych i europejskich dotyczących tematyki ESG,

  • doświadczenie w konstruowaniu, analizie i monitorowaniu produktów inwestycyjnych oraz ich zyskowności,

  • wiedza w zakresie funkcjonowania rynku finansowego i orientacja w bieżących wydarzeniach na rynku finansowym ze szczególnym uwzględnieniem tematyki międzynarodowej,

  • łatwość opracowywania raportów i zestawień,

  • umiejętność samodzielnej pracy oraz współpracy z zespołem.

To oferujemy

  • umowę o pracę,

  • stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę,

  • dostęp do nowoczesnych narzędzi oraz profesjonalne, dynamiczne środowisko pracy,

  • możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji poprzez udział

  • w licznych szkoleniach,

  • pracę w wyjątkowym zespole specjalistów krajowych i międzynarodowych oraz świetną atmosferę,

  • możliwość zdobycia unikatowych doświadczeń,

  • atrakcyjny pakiet benefitów (m.in. PPK, opieka medyczna, dofinansowanie do wypoczynku i inne),

  • pracę w nowoczesnym biurze, w dogodnej lokalizacji – w ścisłym centrum miasta,

  • elastyczny czas rozpoczęcia i zakończenia dnia pracy.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • elastyczny czas pracy

  • program emerytalny

  • dofinansowanie wypoczynku

  • dofinansowanie wakacji dzieci

Aplikacje zawierające CV w języku polskim proszę składać za pośrednictwem odnośnika Aplikuj.

Stanowisko zostanie ustalone w zależności od kwalifikacji i doświadczenia zawodowego wyłonionego kandydata. Kontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w procesie rekrutacyjnym prowadzonym przez UKNF znajduje się w formularzu aplikacyjnym, po kliknięciu w przycisk "Aplikuj Teraz" oraz na stronie UKNF, w zakładce Kariera: