Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Aplikant adwokacki/radcowski

Polska Grupa Lotnicza

Komitetu Obrony Robotników 45a

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • uzgadnianie, pod względem formalno-prawnym, umów zawieranych przez Spółki z Grupy Kapitałowej z osobami trzecimi;

  • konsultacje w zakresie przygotowywania i opracowywania umów oraz zobowiązań cywilnoprawnych przez poszczególne komórki Spółek z Grupy Kapitałowej;

  • bieżąca analiza zmian w przepisach i w aktach prawnych, dotyczących bezpośrednio działalności Spółek z Grupy Kapitałowej;

  • sporządzanie opinii prawnych w sprawach dotyczących bieżącej działalności Spółek z Grupy Kapitałowej;

  • występowanie przed urzędami i sądami w charakterze aplikanta (tj. w zastępstwie uprawnionych do występowania przed urzędami i sądami pełnomocników Spółek z Grupy Kapitałowej);

  • współpraca i obsługa biurowo-administracyjna organów korporacyjnych Spółek z Grupy Kapitałowej (np. przygotowywanie protokołów z posiedzeń zarządu, uchwał itp.);

  • przygotowywanie, we współpracy z poszczególnymi komórkami Spółek z Grupy Kapitałowej tekstów regulaminów, zarządzeń i innych wewnętrznych aktów prawnych.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe prawnicze,

  • Odbywanie aplikacji radcowskiej lub adwokackiej na I lub II roku,

  • Doświadczenie w pracy w obszarze prawnym, najchętniej w obsłudze korporacyjnej podmiotów gospodarczych,

  • Bardzo dobra znajomość prawa cywilnego, gospodarczego i handlowego,

  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego,

  • Odpowiedzialność, samodzielność, dokładność, zaangażowanie, komunikatywność.

Mile widziane

  • Znajomość drugiego/kolejnych języków obcych,

  • Wiedza i doświadczenie w zakresie stosowania prawa finansowego.

To oferujemy

  • Kontrakt B2B,

  • Udział w interesujących projektach w dużej i złożonej organizacji,

  • Możliwość rozwoju w zespole doświadczonych adwokatów i radców prawnych,

  • Wynagrodzenie adekwatne do posiadanego doświadczenia.