Ta oferta pracy jest nieaktualna od 20 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Aplikant Radcowski

  • Warszawa, mazowieckie
  • Specjalista
  • 28.05.2019

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Bankowy Fundusz Gwarancyjny gwarantuje depozyty zgromadzone w bankach i SKOK-ach oraz odpowiada za przeprowadzanie przymusowej restrukturyzacji instytucji finansowych. Fundusz należy do sieci bezpieczeństwa finansowego i współodpowiada za stabilność finansową Polski.

    Poszukuje:

    aplikanta radcowskiego
    Miejsce pracy: Warszawa

    Główne zadania:

    • opracowywanie projektów stanowisk prawnych związanych z realizacją ustawowych zadań Funduszu, w szczególności w obszarze przymusowej restrukturyzacji,
    • opiniowanie projektów regulacji związanych z działalnością Funduszu,
    • analiza regulacji prawa UE związanych z przymusową restrukturyzacją oraz funkcjonowaniem rynku finansowego,
    • wspieranie wewnętrznego procesu legislacyjnego.

    Oczekiwania:

    • posiadanie statusu aplikanta radcowskiego II lub III roku,
    • znajomość prawa handlowego, prawa bankowego, prawa spółdzielczego i/lub prawa upadłościowego,
    • znajomość przepisów dotyczących postępowania administracyjnego i procedury sądowo-administracyjnej,
    • znajomość języka angielskiego,
    • znajomość zagadnień związanych ze stabilnością finansową oraz regulacji prawa UE związanych z funkcjonowaniem rynku finansowego będą dodatkowymi atutami,
    • komunikatywność, samodzielność, umiejętność współpracy.

    Oferujemy:

    • zatrudnienie na stanowisku specjalisty w departamencie prawnym,
    • wprowadzenie merytoryczne w problematykę z zakresu przymusowej restrukturyzacji,
    • unikalną szansę nabycia umiejętności i wiedzy praktycznej,
    • dobrą atmosferę w pracy i atrakcyjne możliwości rozwoju zawodowego,
    • prywatną opiekę medyczną, pracowniczy program emerytalny, karty sportowe i inne benefity.

    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV
    za pośrednictwem przycisku "Aplikuj" 28 czerwca 2019 r.

     Informujemy, że skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi osobami.
    bottom

    Prosimy o zamieszczenie w dokumentach aplikacyjnych klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny procesu rekrutacji na aplikowane stanowisko oraz na potrzeby przyszłych rekrutacji realizowanych w ciągu roku od daty złożenia przeze mnie niniejszej aplikacji, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

    Ponadto, prosimy o zapoznanie się z Informacjami dla składającego aplikację, zmieszczoną na stronie internetowej Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.