Architekt ds. infrastruktury IT

  • Warszawa, mazowieckie
  • Specjalista
  • 2019-04-11
  • Ważna jeszcze 17 dni (do 2019-05-11)

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Od nas dostaniesz:

    Swobodny
    dress code
     Dostęp do
    bazy szkoleń
     Elastyczne
    godziny pracy

    Pracę
    w metodologii zwinnej - Agile
     Wysokiej
    jakości sprzęt
    do pracy
     Pracę w jednym z największych software hous'ów w kraju
    miejsce pracy: Warszawa, nr referencyjny: UGR/019/0319

    Twoje zadania:

    • analizowanie bieżących i strategicznych potrzeb środowisk aplikacyjnych i infrastrukturalnych
    • analizowanie i monitorowanie efektywności stosowanych rozwiązań i standardów
    • opracowanie i utrzymywanie referencyjnej Architektury Technologicznej
    • konsultowanie projektów rozwiązań w zakresie zgodności ze standardami IT i regulacjami zewnętrznymi
    • gromadzenie zapotrzebowań w zakresie rozwoju środowisk IT
    • wykonywanie analiz Architektury Technologicznej w oparciu o standardy IT
    • wsparcie procesów Governance IT
    • pogłębianie wiedzy w zakresie innowacyjnych rozwiązań IT oraz opiniowanie ich
    • analizy PoC, PoV
    • znajomości zagadnień związanych z projektowaniem i wdrażaniem złożonych i rozproszonych systemów IT
    • tworzenie i utrzymywanie standardów technologicznych

    Nasze oczekiwania:

    • wykształcenie wyższe informatyczne
    • minimum 3 lata doświadczenia w pracy w/dla firm sektora finansowego
    • minimum 3 lata doświadczenia w projektowaniu systemów IT
    • minimum 2 lata doświadczenia na stanowisku architekta IT
    • znajomość potwierdzona praktycznym stosowaniem:
      • ITIL/ISO 20000, TOGAF
      • rozwiązań middleware (np.:ESB, MQ)
      • języka SQL; baz relacyjnych, OLAP, NoSQL, TSDB
      • rozwiązań HA, DR
      • SOA
      • zagadnień bezpieczeństwa systemów IT
      • procesów CI/CD, BCP, Governance IT; i narzędzi wspierających
      • rozwiązań orkiestracji kontenerowej, K8S, OpenShift wraz z Service Mesh
      • rozwiązań chmur publicznych i prywatnych AWS, Azure, OpenStack
      • platform wirtualizacyjnych VMWARE, MS HyperV i kontenerowych
      • Software Defined Network, Software Defined Storage, IaC
      • rozwiązań kopii zapasowych, archiwizacji oraz Storage SAN/LAN
      • rozwiązań sieciowych WAN/LAN, LB, FW, PROXY, WAF, TAP, VoIP itp., protokołów sieciowych wraz z ich telemetrią
      • rozwiązań monitorowania wraz z agregacją zdarzeń
      • serwerów aplikacyjnych WAS/IIS/WebLogic
    • znajomość pakietu Office, Jira, Confluence, znajomość narzędzi wspierających dokumentację architektury np. Enterprise Architect
    • certyfikaty: ITIL/ISO 20000 i/lub TOGAF
    • komunikatywna znajomość języka angielskiego
    • umiejętność pracy zespołowej i prowadzenia negocjacji
    • uważne słuchanie, przemawianie, delegowanie zadań/uprawnień
    Dowiedz sie co wyróżnia
    mBank w IT:
    Przekonaj się sam!

    mBank ostrzega: Praca z nami to kontakt
    z najnowszymi technologiami!