Oferta pracy

Architekt Bezpieczeństwa

Credit Agricole Bank Polska S.A.

  • małopolskie

    małopolskie
  • ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca hybrydowa
  • rekrutacja zdalna

Technologie, których używamy

System operacyjny

Twój zakres obowiązków

Budujesz model architektury bezpieczeństwa dla Credit Agricole Bank Polska. Współpracujesz z wieloma zespołami w Polsce oraz innych jednostkach Grupy Credit Agricole we Francji i pozostałych krajach. Przygotowujesz techniczne koncepcje wdrażania rozwiązań bezpieczeństwa, dokonujesz weryfikacji rozwiązania i wspierasz jego wdrożenie. Raportujesz bezpośrednio do CISO organizacji i prezentujesz rozwiązania do poziomu Zarządu Banku.

Twoje zadania to m.in:

• Opracowywanie, aktualizacja i nadzór nad wdrożeniem architektury bezpieczeństwa IT oraz jej okresowe przeglądy.

• Realizacja działań związanych z wdrażaniem procesów, rozwiązań i systemów bezpieczeństwa, zgodnie z przyjętą architekturą bezpieczeństwa IT oraz strategią bezpieczeństwa banku.

• Wdrażanie rozwiązań zapewniających wymaganą prawem i standardami ochronę informacji prawnie chronionych w systemach teleinformatycznych banku.

• Przeprowadzanie analiz ryzyka w obszarze środowisk informatycznych.

• Przeprowadzanie PoC rozwiązań bezpieczeństwa IT.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe techniczne, preferowane: informatyka, bezpieczeństwo teleinformatyczne.

  • Minimum 5 lat doświadczenia w obszarze bezpieczeństwa IT lub architektury IT, w tym minimum 2 lata w instytucji finansowej.

  • Ugruntowana wiedza z zakresu cyberbezpieczeństwa co najmniej w jednym z poniższych obszarów: bezpieczeństwo rozwiązań chmurowych, bezpieczeństwo aplikacji lub SDLC, DevSecOps, bezpieczeństwo sieci komputerowych.

  • Dobra znajomość narzędzi do zarządzania bezpieczeństwem IT (uwierzytelnianie, autoryzacja, systemy AV, EDR, SIEM, DLP, IPS, IDS, DAM, IDM, VPN, firewalls).

  • Praktyczna wiedza w obszarach technologii sieciowych, systemów operacyjnych, baz danych oraz systemów bezpieczeństwa.

  • Znajomość rozwiązań kryptograficznych i zarządzania infrastrukturą klucza publicznego.

  • Znajomość wymagań norm ISO27001/2.

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym.

  • Doskonałe umiejętności komunikacyjne.

Mile widziane

  • Certyfikaty w zakresie bezpieczeństwa IT - CISSP, CISA, CISM lub pokrewne.

  • Dobra znajomość regulacji i norm z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego i ochrony informacji, w szczególności NIST, ISO31000, ISO27018, RODO, PCI-DSS.

To oferujemy

  • Niekorporacyjną i przyjazną atmosferę pracy.

  • Możliwość pracy przy różnorodnych projektach oraz dużą samodzielność.

  • Możliwość zdobycia wiedzy z wielu różnych dziedzin IT od ekspertów.

  • Pracę hybrydową - zarówno zdalnie jak i w nowoczesnym biurze,

  • Możliwość wymiany doświadczeń w ramach międzynarodowej Grupy Credit Agricole

  • Praca w organizacji, która stawia człowieka w centrum działań.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • zniżki na firmowe produkty i usługi

  • spotkania integracyjne

  • firmowa drużyna sportowa

  • preferencyjne pożyczki

  • firmowa biblioteka

  • gry wideo w pracy

  • parking dla pracowników

  • strefa relaksu

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • dofinansowanie wypoczynku

  • dofinansowanie wakacji dzieci

  • program rekomendacji pracowników

  • inicjatywy dobroczynne

  • Business casual dress code

  • Wellbeing

Etapy rekrutacji
1

Selekcja CV

2

Wywiad telefoniczny

3

Rozmowa rekrutacyjna

Twój Zespół

Jesteśmy kilkuosobowym zespołem, odpowiadającym za ochronę informacji, z raportowaniem bezpośrednio do wiceprezesa banku. Nasze działania silnie wspierają działalność banku i mają istotny wpływ na jego wizerunek. Jesteśmy zaangażowani w realizację wszystkich projektów i rozwiązań, tak wewnętrznych, jak i tych tworzonych dla klientów banku. W związku z rozwojem organizacji, szukamy osoby, która pomoże nam zadbać o prawidłowy rozwój architektury bezpieczeństwa.

Programy dla pracowników

  • Power People to program, którego celem jest kreowanie kultury pracy, która rozwija sprawną, elastyczną i zwinną organizację, odpowiedzialną społecznie oraz wykorzystuje siłę różnorodności i wspiera energię do działania na co dzień.

  • Dzielmy się wiedzą funkcjonuje w naszym banku od 2010 roku, kiedy powstała idea projektu który miał połączyć potrzebę zgłębiania specjalistycznej wiedzy bankowej z pasją osób, które chcą dzielić się swoim doświadczeniem.

  • CA Together – to program rozwojowy dla naszych menedżerów, którego fundamentami są istotne wartości, które wspieramy swoimi działaniami każdego dnia: #trust, #responsibility, #integrity, #strenghts i #empowerment.

  • Kompas CAriery – program, który ma na celu wsparcie rozwoju i mobilności wewnątrz organizacji. Pomagamy w wyborze wewnętrznej ścieżki kariery, organizujemy szkolenia i wspieramy w przygotowaniu do rekrutacji wewnętrznych.

  • Innovation Lab, to zespół innowacji. W nim tworzymy i testujemy nowe idee, a te wybrane następnie przekształcamy w innowacyjne rozwiązania, które przynoszą nową wartość dla nas i naszych klientów.

Należymy do Grupy Crédit Agricole, która jest jedną z największych grup finansowych w Europie i na świecie. Grupa funkcjonuje nieprzerwanie od XIX wieku. Dziś to numer 1 w Europie w bancassurance i zarządzaniu aktywami. Na całym świecie jest nas już ponad 140 tysięcy osób, które wspierają klientów w 47 krajach. Pod obecną nazwą działamy od 2011 roku, ale nasza historia sięga znacznie głębiej. W latach 90-tych funkcjonowaliśmy jako Bank Świętokrzyski, a od 2001 roku, po wejściu do Polski Grupy Crédit Agricole – jako znany wielu z Was Lukas Bank.

W banku pracuje ponad 4500 osób. Znajdziecie nas w centrali we Wrocławiu i Warszawie, w Centrach Korporacyjnych w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Krakowie, a nasi doradcy wspierają klientów w placówkach w całej Polsce.

Jesteśmy różnorodni – pracują u nas przedstawiciele czterech pokoleń (Baby Boomers, X, Y, Z). Każdego dnia współpracujemy i wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem. Podpisaliśmy też Kartę Różnorodności. Doceniamy to, że jesteśmy z różnych miejsc i różnych pokoleń.

Stawiamy człowieka w centrum naszych działań – otrzymaliśmy certyfikat Wellbeing Leader 2020, otrzymaliśmy również tytuł Poland’s Best Employers 2022. Docenione zostały podejmowane przez nas akcje na rzecz równowagi między życiem zawodowym i prywatnym. Jesteśmy też zaangażowani społecznie i ekologicznie. Zależy nam na tym, aby było #mniejplastiku

Zapewniamy naszym pracownikom bezpieczeństwo, gwarantując stabilność zatrudnienia w tym zmieniającym się świecie. Bezpieczeństwo pracowników jest naszym priorytetem. W placówkach bankowych wdrożyliśmy zasady bezpieczeństwa zgodnie z rekomendacją GIS i Ministerstwa Zdrowia. We wszystkich naszych budynkach wdrożyliśmy zasady bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego.

Przewiń do profilu firmy