Oferta pracy

Architekt Chmury Obliczeniowej

Centralny Ośrodek Informatyki O firmie

  • Poznań

    Poznań, wielkopolskie
  • Ważna jeszcze miesiąc
    do: 20 sie 2021
  • Rekrutacja zdalna
  • Praca zdalna
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Technologie, których używamy

Wymagane

  • IaaS

  • PaaS

  • SaaS

Mile widziane

  • Kubernetes

  • OpenStack

  • Ansible

  • Docker

  • KVM

  • VMware

  • Hyper-V

O projekcie

Dołącz do zespołu naszych specjalistów – ludzi energicznych i odpowiedzialnych, z którymi zbudujesz Rządową Chmurę Obliczeniową (tzw. RChO) w ramach projektu Wspólna Infrastruktura Informatyczną Państwa (WIIP).

Projekt WIIP obejmuje szereg działań organizacyjnych, inwestycyjnych i technicznych. Jego efektem będzie uruchomienie usług IT świadczonych w modelu chmury obliczeniowej oraz usług bezpieczeństwa dla jednostek administracji publicznej.

Twój zakres obowiązków

  • Opracowanie projektu technicznego wdrożenia prywatnej chmury obliczeniowej.

  • Opracowanie standardów technologicznych dla chmury obliczeniowej.

  • Wdrażanie usług chmury obliczeniowej.

  • Opracowanie wytycznych dla rozwiązań przeznaczonych do uruchomienia w chmurze obliczeniowej.

  • Wsparcie zespołów monitorujących dostępność i bezpieczeństwo rozwiązań w chmurze obliczeniowej.

  • Wsparcie klientów w procesie migracji do chmury obliczeniowej.

  • Walidacja zgodności rozwiązań wdrażanych w chmurze obliczeniowej z przyjętymi standardami i politykami.

  • Udział w tworzeniu strategii architektury w zakresie chmury obliczeniowej.

  • Dokumentowanie architektury chmury obliczeniowej.

Nasze wymagania

  • Minimum 3 lata doświadczenia w zarządzaniu i automatyzacji środowisk chmurowych, rozwijaniu, automatycznym kreowaniu i utrzymaniu zasobów chmurowych.

  • Minimum 3 lata praktycznego doświadczenia z metodami transformacji centrów przetwarzania danych, w tym analizie obecnego rozwiązania, tworzeniu koncepcji architektury docelowego rozwiązania, planowaniu i realizacji migracji.

  • Doświadczenie w budowaniu katalogu usług dla rozwiązań chmurowych.

  • Wiedza w zakresie dostępnych modeli rozwiązań, technologii i produktów oferowanych dla chmurowych centrów przetwarzania danych.

  • Znajomość wzorców świadczenia usług dla chmur obliczeniowych – IaaS, PaaS, SaaS oraz dostępnych rozwiązań i produktów dla rozwiązań prywatnych środowisk.

  • Doświadczenie w technologiach sieciowych w tym sieciach definiowanych programowo.

  • Znajomość architektury aplikacji oraz komponentów składowych systemów: sprzęt, systemy operacyjne, middleware, bazy danych.

  • Doświadczenie z OpenStack, Kubernetes, Ansible, Docker oraz systemami wirtualizacji KVM, VMware, Hyper-V.

  • Znajomość praktyki DevOps Wykształcenie wyższe techniczne; Znajomości języka angielskiego (B1).

To oferujemy

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę.

  • Pracę zdalną.

  • Dostęp do najnowszych technologii.

  • Pracę nad aplikacjami, usługami i produktami, które mają wpływ na miliony użytkowników.

  • Dobry sprzęt i rynkowe wynagrodzenie.

  • Otwarty zespół ludzi nastawionych na rozwój.

  • Możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji.

  • Dodatkowo: m.in. prywatna opieka medyczna, wczasy pod gruszą.

  • Benefity

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • parking dla pracowników

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • karty przedpłacone

  • dofinansowanie biletów do kina, teatru

  • dofinansowanie wypoczynku

  • program rekomendacji pracowników

Centralny Ośrodek Informatyki

Są tacy, dla których przy tworzeniu usług cyfrowych najważniejszy jest człowiek.

Jest miejsce, gdzie dzięki technologii rozproszone instytucje łączą się w proste usługi przyjazne dla obywateli – tak wygląda kod do cyfryzacji. W Centralnym Ośrodku Informatyki realizujemy projekty dla Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Jesteśmy unikalnym w skali państwa zespołem liczącym blisko 600 specjalistów.

Pracujemy zarówno w formule stacjonarnej, mieszanej, jak i telepracy.

Naszej pracy sprzyja:

• najnowsza technologia

• wiedza i doświadczenie ekspertów IT

• szkolenia

• zgrany i wspierający się zespół

Zostań częścią naszego kodu!

Przewiń do profilu firmy