Ta oferta pracy jest nieaktualna od 150 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Architekt ds. integracji rozwiązań

  • Warszawa, mazowieckie
  • Specjalista
  • 18.01.2019

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    top
    Cyfryzacja jest strategicznym zadaniem państwa. Jej sensowny rozwój jest możliwy tylko wtedy, gdy państwo ma po swojej stronie kompetencje cyfrowe, odpowiedni zespół ekspertów oraz spójną strategię. My jesteśmy częścią tego zaplecza.

    Centralny Ośrodek Informatyki to centrum kompetencji, software house i instytucja publiczna w jednym. Jesteśmy unikalnym w skali państwa zespołem specjalistów cyfrowych. Mamy ekspertów IT, projektujemy usługi i doświadczenie użytkownika, szkolimy, prowadzimy komunikację społeczną, zarządzamy projektami i zamówieniami publicznymi. Dzięki temu możemy realizować kluczowe w państwie projekty cyfrowe od A do Z.

    Miejsce pracy: Warszawa
    Kod referencyjny DAE/ZZAS/AIR/012019

    Opis oferty

    Poszukujemy doświadczonego Architekta, który będzie odpowiedzialny za projektowanie i nadzór nad wdrożeniem rozwiązań integracyjnych w środowisku COI.

    Zakres obowiązków

    • Projektowaniem interfejsów i usług pomiędzy różnymi systemami/modułami głównie w oparciu o architekturę SOA/Microservices z wykorzystaniem usług SOAP oraz REST.
    • Tworzenie projektów technicznych i nadzór nad wdrożeniem rozwiązań integracyjnych
    • Opracowywanie wizji docelowej segmentu integracji

    Poszukiwane kompetencje

    • Znajomość protokołów komunikacyjnych i doświadczenie w projektowaniu interfejsów SOAP, REST, WebSocket, JMS, MQSeries, RMI, AJP, GraphQL, Webhooks, gRPC, HTTP/HTTPs (łącznie z wersją HTTP/2)
    • Doświadczenie w rewizji kodu rozwiązania ze szczególnym uwzględnieniem definicji usług WSDL, XML/XSD, OpenAPI/Swagger/JSON
    • Znajomość metod zapewnienia bezpieczeństwa komunikacji WS-Security, SSL, SAML, STS, XACML, OAuth, OpenId, UMA, JWT
    • Znajomość wzorców projektowych w zakresie integracji systemów, koncepcji DDD, projektowanie rozwiązań opartych o koncepcję mikroserwisów oraz SOA
    • Doświadczenie w pracy z narzędziami wspierającymi proces wytwórczy metodą DevOps
    • Umiejętność tworzenia dokumentacji technicznej rozwiązań - znajomość języka UML oraz doświadczenie w modelowaniu architektury rozwiązań
    • Minimum 3-letnie doświadczenie w pracy w złożonych środowiskach informatycznych
    • Wykształcenie wyższe techniczne, informatyczne, telekomunikacyjne lub pokrewne
    • Znajomość języka angielskiego

    Oferujemy

    • Zatrudnienie na  podstawie umowy o pracę
    • Elastyczny czas pracy 7-17
    • Nowoczesne biuro
    • Udział w zróżnicowanych technicznie projektach
    • Dostęp do najnowszych technologii
    • Pracę nad aplikacjami, usługami i produktami, które mają wpływ na miliony użytkowników
    • Dobry sprzęt i rynkowe wynagrodzenie
    • Młody i otwarty zespół ludzi nastawionych na rozwój
    • Możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji dzięki samodzielnie proponowanym szkoleniom
    • Dodatkowo m.in. prywatna opieka medyczna, karnet sportowy, wczasy pod gruszą

    Wyślij swoje CV za pomocą przycisku

    Centralny Ośrodek Informatyki
    Aleje Jerozolimskie 132-136,
    02-305 Warszawa
    tel.: 22 250 28 83, 250 29 98
    fax.: 22 250 29 87
    e-mail: [email protected]
    www.coi.gov.pl

    Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi Kandydatami.