Ta oferta pracy jest nieaktualna od 151 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Architekt ds. rozwiązań BI - Technical Product Owner

  • Warszawa, mazowieckie
  • Specjalista
  • 18.01.2019

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Europejski lider RTV/AGD
    DOŁĄCZ DO NAS!
    Jesteśmy dobrze znaną i rozpoznawalną w Polsce i Europie siecią specjalistycznych marketów w branży elektroniki użytkowej. Nasze marki to MediaMarkt i Saturn. W Polsce funkcjonujemy od 1998 roku i zatrudniamy ponad 5000 pracowników. Zaangażowanie, pasja i innowacyjność to wartości, którymi się kierujemy.

    Dołącz do naszego zespołu i miej swój udział w naszym wspólnym sukcesie!

    Obecnie do naszej centrali w Warszawie przy Al. Jerozolimskich 179, do Działu IT Internetowej poszukujemy osoby na stanowisko:
    Miejsce pracy: Warszawa

    Opis stanowiska:

    • Opracowanie strategii rozwoju platformy BI
    • Rozbudowa platformy analitycznej o nowe obszary danych/raporty zgodnie z wymaganiami jednostek biznesowych
    • Współpraca z dostawcą zewnętrznym oraz wewnętrznymi komórkami IT (monitoring jakości prac oraz terminowości realizacji zadań)
    • Szkolenia użytkowników biznesowych w zakresie nowych funkcjonalności
    • Koordynacja procesów rozwoju platformy oraz przekazania do utrzymania
    • Analiza i budowa architektury nowych rozwiązań BI/DWH pod kątem wydajności, bezpieczeństwa, i integralności z istniejącą infrastrukturą lokalną oraz centralną
    • Projektowanie interfejsów danych – integracja systemów
    • Rekomendacje w zakresie optymalizacji architektury platformy BI (ustalanie priorytetów zadań)
    • Budowanie, utrzymywanie i rozwijanie rozwiązań ETL-owych zapewniające przepływ danych (integracja danych z wielu źródeł - koordynacja działań)
    • Budowanie rozwiązań raportowych oraz tworzenie analiz biznesowych zgodnie z wytycznymi jednostek biznesowych (wsparcie w procesie zakupowym)
    • Odpowiedzialność za utrzymanie bieżącej dokumentacji architektonicznej
    • Współpraca z Analitykami Biznesowymi, Kierownikami Projektów przy projektowaniu i wdrażaniu nowych rozwiązań
    • Współpraca z zespołami odpowiedzialnymi za inne komponenty infrastruktury informatycznej w celu zapewnienia spójności rozwiązań
    • Współpraca z jednostkami technologicznymi nad szczegółami implementacyjnymi
    • Współpraca z dostawcami zewnętrznymi.

    Wymagania:

    • Doświadczenia min. 3 lata w obszarze architektury rozwiązań /projektowania systemów hurtowni danych oraz systemów BI
    • Bardzo dobrej znajomości technologii Microsoft: MS SQL Server, SSIS, SSRS, SSAS,
    • Zawansowanej znajomości Microsoft SSIS – SQL Server Integration Services
    • Doświadczenie w pracy z technologiami chmurowymi - MS Azure w zakresie analizy danych
    • Znajomości technologii PowerBI
    • Znajomości narzędzi do monitoringu oraz automatyzacji dla rozwiązań BI
    • Znajomości rozwiązań BI typu Data Analytics,Data Platform, Data Warehouse
    • Wiedzy z zakresu SQL Server i T-SQL (optymalizacja zapytań, procedury)
    • Praktycznej znajomości języka DAX
    • Technicznego/informatycznego wykształcenia
    • Znajomości języka angielskiego w stopniu komunikatywnym oraz umożliwiającym rozumienie dokumentacji technicznej oraz udział w projektach międzynarodowych (B2/C1)
    • Samodzielności
    • Umiejętności organizowania pracy
    • Umiejętności pracy pod presją czasu przy kilku równoległych projektach
    • Umiejętności jasnego i precyzyjnego formułowania myśli w mowie i piśmie
    • Doświadczenia w pracy w rozproszonym międzynarodowym środowisku

    Mile widziane:

    • Znajomość metodyk analizy systemowej oraz biznesowej
    • Znajomość technologii Big Data/Machine learning
    • Znajomość notacji oraz diagramów w pracy analitycznej w tym UML oraz BPMN.
    • Znajomość narzędzi Visual Paradigm, Confluence, JIRA

    Oferujemy:

    • Wyjątkową atmosferę i pracę pełną wyzwań.
    • Pakiet benefitów (prywatna opieka medyczna, dodatek rodzinny, karta sportowa/ karta lunchowa, dofinansowanie nauki języka angielskiego lub niemieckiego, oraz świeże owoce w każdym tygodniu i pyszną kawę.
    • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę od pierwszego dnia.
    • Rozwój w dynamicznej międzynarodowej organizacji.

    Administratorem danych jest Media Saturn Holding Polska Sp. z o.o.. Dane zbierane są dla potrzeb obecnego jak i przyszłych procesów rekrutacji. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym postanowieniami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94 z późn. zm.) oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne i następuje na podstawie zgody umieszczonej poniżej. Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Media Saturn Holding Polska Sp. z o.o.. moich dodatkowych danych osobowych dla potrzeb obecnego jak i przyszłych procesów rekrutacji. W razie rezygnacji z dalszego udziału w procesie rekrutacji ma Pani/Pan prawo złożyć żądanie usunięcia Pani/Pana danych osobowych, które spowoduje niezwłoczne usunięci ich przez Media Saturn Holding Polska Sp. z o.o..