Oferta pracy

Architekt Hurtowni Danych i Rozwiązań BI

PROVIDENT PolskaO firmie

  • mazowieckie

    mazowieckie
  • Ogłoszenie wygasło 17 dni temu
  • Rekrutacja zdalna
  • Praca zdalna
  • umowa o pracę, kontrakt B2B
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Twój zakres obowiązków

  • projektowanie i utrzymywanie optymalnej architektury hurtowni danych, dbanie o standardy i rozwój procesów integracji danych w HD oraz architekturę rozwiązań BI,

  • utrzymanie dobrych praktyk oraz wyznaczanie kierunków i standardów implementacji komponentów HD dla zespołu programistów,

  • udział w projektach lokalnych i globalnych, definiowanie potrzeb z poziomu HD oraz wsparcie w zakresie całego cyklu życia danych,

  • współpraca z architektami IT i zespołami technicznymi w zakresie definiowania potrzeb dotyczących integracji danych w HD,

  • udział w tworzeniu korporacyjnej hurtowni danych,

  • przegląd architektury obecnych rozwiązań, optymalizacje przepływów i procesów przetwarzania danych,

  • wsparcie w tworzeniu i utrzymywaniu polityk i rozwiązań Data Governance.

Nasze wymagania

  • doświadczenie w projektowaniu, wdrażaniu i utrzymaniu hurtowni danych w MS SQL Server,

  • kilkuletnie doświadczenie w projektowaniu i utrzymaniu procesów ETL,

  • praktyczne doświadczenie i solidną znajomość T-SQL, SSIS, SSAS oraz modeli architektury hurtowni danych,

  • motywację do poznawania nowych technologii w obszarze przetwarzania i magazynowania danych oraz wykorzystywania ich w realizowanych rozwiązaniach,

  • doświadczenie w przetwarzaniu dużych zbiorów danych,

  • umiejętność analitycznego myślenia i nieszablonowe/kreatywne podejście do rozwiązywania problemów,

  • dobrą znajomość języka angielskiego (komunikacja w projektach globalnych).

Mile widziane

  • doświadczenie w obszarze funkcjonowania i wykorzystania Data Lake w procesach integracji danych,

  • bycie na bieżąco w obszarze zmian w kluczowych technologiach projektowania hurtowni danych i BI,

  • potwierdzenie umiejętności dotyczących integracji danych, technologii stosownymi certyfikatami,

  • doświadczenie z migracją rozwiązań hurtowni danych do usług chmurowych.

To oferujemy

  • Stabilne warunki pracy i elastyczna forma zatrudnienia

  • Pakiet profesjonalnych szkoleń wdrożeniowych i rozwojowych

  • Ścieżki kariery wspierające rozwój w organizacji

  • Elastyczne godziny pracy

  • Benefity

  • elastyczny czas pracy