Architekt IT

  • Gdańsk, pomorskie
  • Specjalista
  • 01.02.2018
  • Ważna jeszcze 9 dni (do 03.03.2018)

Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

Miejsce pracy: Gdańsk
Nr ref.: 18/GL/18

Grupa LOTOS S.A.
zajmuje się wydobyciem i przerobem ropy naftowej oraz dystrybucją produktów naftowych. Jesteśmy jednym z największych i uznanych pracodawców na Pomorzu. Zatrudniamy ponad 1400 pracowników. W 2016 roku zostaliśmy nagrodzeni jako jeden z najbardziej pożądanych pracodawców w branży energetycznej.

Wykorzystaj swoje kompetencje i rozwijaj się w Grupie LOTOS S.A. na stanowisku:

Wymagania:

  • Ukończone studia informatyczne
  • Udokumentowane doświadczenie zawodowe zdobyte na podobnym stanowisku
  • Znajomość branży oil & gas
  • Orientacja na użytkownika, umiejętność zarządzania czasem, zdolności analityczne
  • Umiejętność pracy w zespole, komunikatywność
  • Przygotowywanie koncepcji architektury IT dostosowanej do potrzeb biznesowych
  • Wsparcie projektów w zakresie architektury rozwiązania
  • Wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań procesowych, produktowych i technologicznych, tak, aby zoptymalizować złożoność architektury IT
  • Identyfikowanie i zarządzanie czynnikami ryzyka związanymi z przyjętą architekturą i technologią
  • Szacowanie kosztów, tworzenie dokumentacji technicznej
  • Ścisła współpraca z analitykami biznesowymi i zespołami IT (DevOps, infrastruktura) oraz dostawcami zewnętrznymi
  • Znajomość języka w stopniu zaawansowanym
  • TOGAF 9 for Practicioners, Architecting-the-Enterprise Ltd

Zadania:

  • Współpraca z ekspertami ds. technologii informatycznych oraz bezpieczeństwa informatycznego
  • Projektowanie, opisywanie, utrzymywanie architektury systemów informatycznych, w szczególności: architekturę aplikacji, danych, infrastruktury techniczno systemowej
  • Utrzymywanie wzorców i wytycznych architektonicznych oraz bloków budowlanych architektury aplikacyjnej i infrastruktury techniczno – systemowej
  • Opiniowanie polityki Standardów IT, Mierników IT, Zmian Technologicznych IT, zakupów
  • Analiza potrzeb biznesu w obszarze funkcjonalnym i pozafunkcjonalnym

Oferujemy:

  • Umowę o pracę
  • Pracę w młodym, dynamicznym zespole i miłej atmosferze
  • Dostęp do nowoczesnych technologii
  • Zdobywanie doświadczenia zawodowego w dużej firmie
  • Interesującą pracę w stabilnej i rozwijającej się firmie
  • Możliwości podnoszenia kwalifikacji na stanowisku pracy
  • Atrakcyjny pakiet świadczeń m.in. opieka medyczna i dentystyczna, Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych, ubezpieczenie grupowe z funduszem inwestycyjnym opłacane przez pracodawcę