Oferta pracy

Architekt IT - Java

FINTURE Sp. z o.o.

  • śląskie

    śląskie
  • ogłoszenie wygasło ponad miesiąc temu
  • umowa o pracę, kontrakt B2B
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • rekrutacja zdalna

Technologie, których używamy

Wymagane

  • Java

O projekcie

Szukamy zaangażowanego i lubiącego podejmowanie nowych wyzwań architekta systemów informatycznych tworzonych w oparciu o technologię Java z wykorzystaniem nowoczesnych praktyk i wzorców architektonicznych. Potrafiącego pracować z zespołem zarówno od strony analitycznej przy przekładaniu wymagań biznesowych na zadania deweloperskie jak i z zespołem deweloperskim przy kontroli jakości implementacji tych zadań.

Doceniamy również chęć standaryzowania i systematyzowania pracy.

Twój zakres obowiązków

  • Podstawowym obowiązkiem architekta jest gwarantowanie wysokiej jakości tworzonych rozwiązań

  • Projektowanie architektury logicznej i fizycznej systemów informatycznych pod kątem skalowalności, rozszerzalności, niezawodności, monitoringu i bezpieczeństwa

  • Dbanie o wysoką jakość produkowanego kodu za pomocą procedur recenzji kodu, peer programing czy metodyki TDD

  • Tworzenie standardów pracy programistów

  • Prowadzenie projektowej bazy decyzji architektonicznych.

  • Aktywne zdobywanie wiedzy na temat wartościowych trendów technologicznych

  • Wspieranie procesu przekładania wymagań biznesowych na zadania techniczne

  • Projektowanie przepływów CI/CD

Nasze wymagania

  • Chęć podejmowania samodzielnych wzywań w obszarze projektowania i dostarczania razem z zespołem wysokiej jakości systemów informatycznych

  • Znajomość wzorców i stylów architektonicznych między innymi takich jak: CQRS, Event Sourcing, Architektura Hexagonalna (Porty i Adaptery), Event Driven Architecture, Orkiestrator, Mikroserwisy, wzorce integracyjne

  • Znajomość podejścia DDD na poziomie taktycznym. (DDD building blocks)

  • Praktyczna znajomość frameworka Spring

  • Znajomość standardów komunikacji: REST, SOAP, MQ

  • Znajomość technologii konteneryzacji Docker, Kubernetes

Mile widziane

  • możliwość zaprezentowania własnego projektu lub udział w projektach Open Source

  • doświadczenie zawodowe w zakresie programowania

  • umiejętność programowania w języku Groovy

  • umiejętności tworzenia testów jednostkowych za pomocą narzędzia JUnit

  • wiedza z zakresu integracji systemów informatycznych (w szczególności szyny danych ESB)

  • znajomość narzędzi JIRA, Confluence, Jenkins

  • wykształcenie wyższe informatyczne lub pokrewne (opcjonalnie student ostatniego roku)

To oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie w firmie o dużym potencjale

  • Wybór formy zatrudnienia – B2b lub umowa o pracę

  • Przyjazną atmosferę pracy w zespole, który lubi ze sobą pracować, dzieli się wiedzą i wzajemnie wspiera

  • Możliwość ciągłego rozwoju poprzez:

  • Pracę z wykorzystaniem różnorodnych technologii w projektach dla renomowanych klientów

  • Pracę z doświadczonym zespołem ekspertów, którzy chętnie dzielą się wiedzą

  • Dofinansowanie do szkoleń i certyfikatów

  • Dostęp do platformy do nauki języka angielskiego

  • Dostęp do bogatej biblioteki multimedialnej

  • Atrakcyjny pakiet benefitów: opieka medyczna Luxmed, Karta Multisport, Ubezpieczenie grupowe

  • Elastyczne godziny pracy

  • Program Poleceń Pracowniczych

  • Pracę zdalną lub dogodną lokalizację i wygodne biuro w Warszawie (Ty wybierasz)

  • Benefity

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • spotkania integracyjne

  • firmowa drużyna sportowa

  • brak dress code’u

  • paczki świąteczne

  • program rekomendacji pracowników

  • inicjatywy dobroczynne

  • pikniki rodzinne

FINTURE to dynamiczny i ambitny zespół tworzący rozwiązania informatyczne, odpowiadające aktualnym trendom rynkowym, głównie w sektorze finansowym i ubezpieczeniowym.

Realizujemy projekty END-to-END:

począwszy od koncepcji rozwiązania, doboru właściwych narzędzi i technologii, planowania projektowego, dewelopmentu kodu, testowania, produkcyjnego utrzymania i wsparcia serwisowego.

Korzystamy z najnowszych frameworków programowania i efektywnych metodyk wytwórczych, ze szczególnym uwzględnieniem podejścia agile.

Główne obszary kompetencji FINTURE to:

• szeroko pojęta integracja systemowa oraz rozwój architektury korporacyjnej,

• automatyzacja procesów biznesowych oparta o komercyjne i opensource’owe platformy BPM,

• budowa aplikacji frontend,

• eksperckie projekty wykorzystujące algorytmy machine learning oraz sieci neuronowe.

Firma jest częścią Exorigo-Upos S.A. – stabilnej, polskiej grupy informatycznej o międzynarodowym zasięgu (m.in. Bułgaria, Czechy, Słowacja, UK).

Przewiń do profilu firmy