Oferta pracy

Architekt IT

ASSECO DATA SYSTEMS S.A.

  • pomorskie

    pomorskie
  • ważna jeszcze 24 dni
    do: 10 lis 2021
  • umowa o pracę, kontrakt B2B
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca zdalna, praca hybrydowa
  • rekrutacja zdalna

Technologie, których używamy

Wymagane

  • UML

O projekcie

Przyjdź, zbuduj przyszłość z Asseco Data Systems w Polsce.

Nie jesteśmy start-upem, ale nie przeszkadza nam to w elastycznym działaniu. Każdego dnia wprowadzamy innowacje, podnosimy jakość życia mieszkańców i przeprowadzamy transformację cyfrową miast. Nie siedzimy z założonymi rękami i nie patrzymy, jak świat się zmienia - to my go zmieniamy.

Szukamy pełnych pasji i ciekawości ludzi, którzy chcą dołączyć do naszego zespołu Smart City.

Chcesz mieć wpływ na rozwój produktów i proces wytwarzania ich?

Chcesz pracować przy projektach, które ułatwiają codzienne czynności?

Chcesz realizować największe w Polsce wdrożenia nowoczesnych systemów planowania podróży i poboru opłat w mieście?

W takim razie przyjdź i buduj z nami przyszłość!

Twój zakres obowiązków

  • zarządzanie mapą drogową rozwoju architektury produktów software,

  • projektowanie rozwiązań informatycznych zgodnie z obowiązującymi standardami,

  • wsparcie architektoniczne i nadzór nad wytwarzaniem i wdrażaniem systemu,

  • tworzenie dokumentacji architektonicznej na etapie definiowania koncepcji, projektowania, produkcji i wdrażania systemów informatycznych,

  • kontrola zakresu realizowanych wymagań niefunkcjonalnych w odniesieniu do zobowiązań wynikających z dokumentów formalnych definiujących projekt oraz dokonanych uzgodnień,

  • uzgadnianie oraz prowadzenie spotkań architektonicznych z klientem oraz wewnętrznych w ramach zespołu projektowego,

  • analizowanie ryzyka, tworzenie procedur w obszarze bezpieczeństwa IT,

  • projektowanie i nadzór wdrożenia architektury infrastruktury technicznej środowisk heterogenicznych, w tym chmurowych,

  • planowanie pojemności i wydajności systemu,

  • nadzorowanie i uczestniczenie w testach niefunkcjonalnych systemu,

  • prace badawcze, prototypowanie oraz inne aktywności niezbędne z punktu widzenia weryfikacji wprowadzania w produktach software nowych rozwiązań lub technologii.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe,

  • minimum 3. letnie doświadczenie na podobnym stanowisku,

  • doświadczenie w projektowaniu architektury systemów informatycznych,

  • umiejętność tworzenia modeli architektonicznych oraz znajomość notacji UML, BPMN i/lub Archimate,

  • znajomość zagadnień związanych z bezpieczeństwem systemów IT,

  • samodzielność i zaangażowanie, umiejętność pracy w zespole, umiejętność organizacji pracy,

  • znajomość wzorców architektonicznych i technologicznych: microservices, REST, IoT i powiązanych,

  • znajomość technologii Java (Spring), JavaScript (Angular/Bootstrap) i/lub Phyton (Django),

  • znajomość zagadnień zarządzania tożsamością oraz dostępem do funkcji i/lub danych systemu,

  • znajomość standardów bezpieczeństwa oraz sposobów ich implementacji dla oprogramowania i infrastruktury informatycznej,

  • znajomość procesów zarządzania bezpieczeństwem IT,

  • znajomość zagadnień związanych z ochroną informacji niejawnych,

  • znajomość zagadnień związanych z kryptografią,

  • znajomość OWASP ASVS oraz Common Criteria,

  • znajomość MS Azure lub innej platformy chmurowej,

  • znajomość technologii orkiestracji kontenerów Kubernetes,

  • znajomość procesów i narzędzi Continuous Integration oraz Continuous Delivery,

  • znajomość rozwiązań z zakresu infrastruktury IT w obszarze sieci, wirtualizacji lub konteneryzacji,

  • znajomość zagadnień automatyzacji tworzenia infrastruktury w chmurze za pomocą narzędzia Terraform lub analogicznych,

  • znajomość zagadnień monitorowania komponentów systemu za pomocą narzędzi ELK, Grafana, Zabbix lub analogicznych.

Mile widziane

  • płynna znajomość języka angielskiego,

  • znajomość PCI-DSS,

  • doświadczenie w budowaniu lub wdrażaniu systemów poboru opłat w transporcie zbiorowym,

  • doświadczenie w projektach realizowanych metodą zwinną,

  • umiejętność posługiwania się SQL,

  • doświadczenie w pracy z Jira,

  • doświadczenie z zakresu wykorzystania narzędzi typu IPS, SIEM lub WAF.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • firmowa drużyna sportowa

  • program emerytalny

  • brak dress code’u

  • kawa / herbata

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • dofinansowanie wypoczynku