Oferta pracy

Architekt IT

Generali

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior), ekspert
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

  • Analiza wymagań dotyczących architektury aplikacji (dostępność, wydajność, przepustowość, skalowalność, bezpieczeństwo, testowalność, zarządzalność, rozszerzalność)

  • Wspieranie projektantów w definiowaniu rozwiązań projektowych zgodnych z wymaganiami architektonicznymi i biznesowymi

  • Współpraca z zespołami programistów, konfiguratorów, infrastruktury

  • Audyt istniejących i nowych rozwiązań

  • Nadzór architektoniczny nad implementacją wymagań biznesowych

  • Rozwój i dbanie o standardy produkcji oprogramowania (narzędzia, biblioteki, rozwiązania, standardy) oraz rozwój warsztatu programistycznego, np. Continous Integration & Delivery

  • Tworzenie raportów dotyczących architektury i planów rozwojowych architektury

  • Prowadzenie dokumentacji architektonicznej i nadzorowanie dokumentacji projektowej (ProCloud server, Confluence)

  • Bliska współpraca z biznesem i poszukiwanie rozwiązań umożliwiających efektywną realizację planów biznesowych

  • Tworzenie wizji i strategii rozwoju architektury aplikacji w odpowiedzi na potrzeby biznesowe

  • Współtworzenie strategii IT

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe – Informatyka

  • Minimum 8-letnie doświadczenie w branży IT

  • Minimum 5-letnie doświadczenie w zakresie projektowania rozwiązań w technologiach JEE i Oracle

  • Doświadczenie w kilku dużych projektach/firmach w roli programisty/projektanta

  • Doskonałe zdolności analityczne, szerokie spojrzenie na architekturę

  • Praktyczna znajomość zagadnień projektowania, optymalizacji i refaktoryzacji złożonych systemów informatycznych

  • Znajomość zagadnień integracji systemów

  • Doświadczenie w pracy z rozproszoną architekturą i aplikacjami wielowątkowymi

  • Znajomość serwerów JEE, frameworku Spring (Spring Boot), platformy Kubernetes

  • Rozumienie infrastruktury sprzętowej i jej wpływu na działanie aplikacji

  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego

Mile widziane

  • Doświadczenie w pracy w sektorze finansowym, preferowana branża ubezpieczeniowa

  • Doświadczenie z zakresu zarządzania projektami

  • Umiejętność identyfikacji i zarządzania ryzykiem

  • Umiejętność efektywnego prowadzenia i moderowania spotkań oraz zarządzania zespołem

To oferujemy

  • Praca w dużym zespole IT

  • Gwarantowane szkolenia w ramach Programu Rozwoju Pracownika

  • Realny udział w kreowaniu architektury firmy

  • Możliwość rozwoju zawodowego i poszerzania wiedzy

  • Udział w wydarzeniach branżowych oraz spotkaniach integracyjnych

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • zniżki na firmowe produkty i usługi