Oferta pracy

Architekt IT

APLIKACJE KRYTYCZNE sp. z o.o.

  • ogłoszenie wygasło 22 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca zdalna, praca hybrydowa
  • rekrutacja zdalna

Chmielna 132/134

Wola

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Udział w projektach informatycznych w roli architekta rozwiązania

  • Tworzenie na podstawie wymagań interesariuszy, kompleksowych modeli obejmujących pełne spektrum architektury, na poziomie opisu procesu, modelu danych, aplikacji i technologii

  • Nadzorowanie realizacji projektów pod kątem ich zgodności z opracowanymi modelami architektury

  • Aktualizacja i synchronizacja repozytorium architektonicznego

  • Współpraca z zespołem projektowym na każdym etapie realizacji projektu.

  • Opracowywanie dokumentacji HLD dla realizowanych projektów

  • Nadzór i utrzymanie wybranych obszarów kanonicznego modelu danych oraz portfolio systemów informatycznych

  • Realizacja zadań typu POC (proof of concept) związanych z projektowanymi rozwiązaniami

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki techniczne

  • Minimum 3 lata doświadczenia na podobnym stanowisku

  • Doświadczenie w budowaniu architektury rozwiązań informatycznych

  • Doświadczenie w budowaniu architektury rozwiązań BigData

  • Znajomość i doświadczenie w modelowaniu przy pomocy: ArchiMate, BPMN, UML, w szczególności:

  • doświadczenie w modelowaniu procesów biznesowych

  • doświadczenie w tworzeniu modeli danych w UML

  • doświadczenie w projektowaniu interfejsów integracyjnych w UML

  • Doświadczenie w przeprowadzaniu analizy biznesowej i systemowej

  • Doświadczenie w budowaniu modeli architektonicznych w Sparx Enterprise Architect

  • Znajomość wzorców integracji systemów

  • Znajomość wzorców projektów

  • Szeroka wiedza i praktyczne umiejętności z zakresu dostępnych technologii baz danych, middleware oraz frameworków programistycznych

  • Praktyczna umiejętność projektowania interfejsów REST (OpenAPI 3.0) oraz SOAP (WSDL)

  • Praktyczna znajomość SQL, XML (Xpath, XSLT, XSD), oraz co najmniej jednego z języków: Java, Python lub C#

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • spotkania integracyjne

  • program emerytalny

  • brak dress code’u

  • kawa / herbata

  • dofinansowanie wypoczynku

  • parking dla rowerów

  • Pies w biurze? Zapraszamy!

Interesuje Cię stabilna praca w firmie dostarczającej rozwiązania informatyczne dla milionów użytkowników? Dołącz do nas i pomóż nam tworzyć systemy wewnętrzne, które ułatwiają pracę Ministerstwu Finansów oraz tworzyć i rozwijać systemy zewnętrzne, z których korzystają dziesiątki tysięcy podatników w Polsce.

Przewiń do profilu firmy