Oferta pracy

Architekt/ka Systemów IT

NASK

14 00018 000 brutto / mies.
  • Kolska 12, Wola, Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło ponad miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior), ekspert
  • praca stacjonarna, praca hybrydowa
  • Praca od zaraz
  • rekrutacja zdalna

NASK

Kolska 12

Wola

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Projektowanie i rozwój architektury systemów informatycznych (serwery, macierze, przełączniki, systemy specjalistyczne)

  • Projektowanie i rozwój warstwy wirtualizacyjno-sprzętowej i operacyjnej systemów

  • Prace instalacyjne i utrzymaniowe w zakresie składowania danych, wsparcie procesu ciągłości działania systemów teleinformatycznych

  • Konfiguracja systemów IT i ich obsługa (w tym nadzorowanie wydajności, a także współpraca przy ich administrowaniu)

  • Projektowanie, rozwój i nadzór nad mechanizmami zapewniających automatyzację procesów w modelu Infrastructure as a Code m.in. opracowanie skryptów w technologii Bash, Ansible, AWX, PHP, Python

  • Analiza i rozwiązywanie zgłaszanych problemów

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe techniczne (telekomunikacja, informatyka lub podobne)

  • Kilkuletnie doświadczenie na podobnym stanowisku

  • Bardzo dobra znajomość architektury sprzętowej i rozwiązań stosowanych w infrastrukturze IT (serwery, macierze, przełączniki itp.)

  • Znajomość zagadnień związanych z architekturą rozproszonych systemów IT;

  • Umiejętność efektywnej i bezpiecznej konfiguracji powszechnie wykorzystywanych protokołów i usług sieciowych;

  • Dobra znajomość VMware

  • Znajomość systemów backupu i archiwizacji danych (np. Veeam)

  • Znajomość narzędzi do automatyzacji czynności oraz technik Infrastructure as Code, umiejętność opracowywania własnych skryptów i playbooków

  • Umiejętność pracy z relacyjnymi bazami danych oraz bazami typu NoSQL

  • Umiejętność integracji tworzonych rozwiązań w środowisku opartym o paradygmaty konteneryzacji lub/i wirtualizacji, w szczególności doświadczenie z rozwiązaniami Docker i Kubernetes

Mile widziane

  • Posiadanie specjalistycznej wiedzy z zakresu cyberbezpieczeństwa, poparte certyfikatem, dla realizacji wybranych zadań z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego

  • Doświadczenie w roli administratora systemów i usług w środowisku opartym o systemy z rodziny GNU/Linux

  • Dobra znajomość systemów i narzędzi do automatyzacji procesów CI/CD, w szczególności biegłość w stosowaniu co najmniej kilku z wymienionych narzędzi: Ansible, Docker, GitLab, Nginx, Redis, Elasticsearch, Logstash, Kibana, Grafana

  • Doświadczenie w administrowaniu lub implementacji dużych systemów informatycznych na bazie rozproszonych klastrów wirtualizacyjnych lub/i konteneryzacyjnych

  • Umiejętność wytwarzania dokumentacji technicznej

  • Znajomość języków opisu systemów IT w notacji UML, BPMN

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • brak dress code’u

  • kawa / herbata

  • dofinansowanie biletów do kina, teatru

  • program rekomendacji pracowników

  • inicjatywy dobroczynne

NASK

Poszukujemy otwartych na nowe wyzwania kandydatów do pracy w Centrum Cyberbezpieczeństwa i Infrastruktury, w Dziale Strategicznych Projektów Cyberbezpieczeństwa. Na bazie licznych doświadczeń NASK PIB z wdrażaniem różnego typu systemów teleinformatycznych, tworzymy zespół, który bierze udział w różnorodnych projektach związanych z cyberbezpieczeństwem, identyfikacją elektroniczną, zabezpieczaniem danych, budowaniem zaawansowanych systemów usługowych oraz ich wdrażaniem, utrzymaniem i rozwojem. Tworzone systemy odpowiadają na wyzwania istniejące, a także na takie, których jeszcze nie znamy. Przede wszystkim staramy się jednak, aby były one użyteczne i potrzebne, a przez to dające satysfakcję tym, którzy je tworzą.

Przewiń do profilu firmy