Logo Pracuj.pl

Architekt / Koordynator sprzętowy w projekcie R&D

EXATELO firmie

  • mazowieckie
    mazowieckie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior), ekspert
  • praca zdalna
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

  • Koordynacja i monitorowanie prac technicznych po stronie partnerów/podwykonawców i wsparcie w bieżącej pracy oraz raportowanie do Kierownika Projektu
  • Planowanie i realizacja odbiorów prac (w tym testów) od podwykonawców w obszarze sprzętowym oraz akceptacji kamieni milowych w projekcie w zgodności z planem projektu
  • Opracowanie analiz, PoC, rekomendacji technologicznych
  • Opracowanie architektury sprzętowej w zgodności z architekturą i założeniami technicznymi projektu oraz wymaganiami biznesowymi
  • Definiowanie i weryfikacja wymagań i założeń do zaprojektowania i realizacji platformy sprzętowej
  • Wykonywanie badań, rozpoznań technologicznych oraz opracowywanie koncepcji technicznych w zakresie warstwy sprzętowej. Dobór komponentów oraz podsystemów, przygotowywanie POC oraz testy w kierunku akceptacji typu
  • Wsparcie architekta rozwiązania w opracowaniu architektury rozwiązania i zagadnień powiązanych
  • Opracowywanie i weryfikacja dokumentacji technicznej

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe techniczne (preferowane: elektronika lub elektronika i telekomunikacja)
  • Doświadczenie w pracy na stanowisku jako konstruktor elektronik lub projektant/architekt sprzętowy lub lider techniczny
  • Doświadczenie w realizacji projektów R&D
  • Znajomość metodyk projektowych w zakresie zapewnienia integralności elektrycznej tj. sygnałowej, zasilania, EMC/EMI, ESD
  • Znajomość zagadnień modelowania oraz projektowania układów chłodzenia i wentylacji urządzeń elektronicznych
  • Znajomość projektowania PCB
  • Doświadczenie w wytwarzaniu rozwiązań sprzętowych, w tym sieciowych
  • Doświadczenie w tworzeniu dokumentacji technicznej, w tym przed-produkcyjnej dla EMS, znajomości zagadnień technologii produkcji EMS, norm IPC
  • Umiejętność poprawnego i jednoznacznego określania wymagań
  • Znajomość i doświadczenie w projektach z użyciem technologii FPGA/ASIC
  • Wysokie umiejętności komunikacyjne

Mile widziane

  • Doświadczenie w programowaniu układów FPGA
  • Znajomość Altium Designer, Mentor Pads lub podobne
  • Znajomość tematyki SDN

To oferujemy

  • Możliwość uczestniczenia w ciekawych projektach R&D
  • Pracę w gronie pasjonatów i profesjonalistów z wykorzystaniem najnowszych technologii i narzędzi
  • Pakiet świadczeń socjalnych (pakiet medyczny LuxMed, karnet sportowy)
  • Benefity socjalne i oferty pracownicze
  • Elastyczne godziny rozpoczęcia pracy
  • Możliwość pracy zdalnej – także po pandemii

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie nauki języków
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • możliwość pracy zdalnej
  • elastyczny czas pracy
  • opieka stomatologiczna
  • firmowa drużyna sportowa
  • preferencyjne pożyczki
  • brak dress code’u
  • kawa / herbata
  • parking dla pracowników
  • dodatkowe świadczenia socjalne
  • dofinansowanie wypoczynku
  • program rekomendacji pracowników

Polska firma telekomunikacyjna i innowacje? W EXATEL to możliwe. Od ponad 25 lat świadczymy kompleksowe usługi z zakresu ICT dla operatorów, biznesu i sektora publicznego. Dobrze znamy rynek teleinformatyczny. Korzystamy ze sprawdzonych i nowoczesnych technologii. Budujemy własne, unikalne produkty i narzędzia.

W ramach prowadzonych prac projektujemy, wytwarzamy, a finalnie implementujemy w sieci EXATEL, rozwiązanie, które obejmuje zarówno platformę sprzętową budowaną od podstaw, system operacyjny urządzenia sieciowego oraz warstwę sterownika SDN, który tworzymy na bazie projektu ONF – ONOS.

Więcej o projekcie: https://exatel.pl/sdn_by_exatel/

Poszukujemy proaktywnej osoby, która posiada predyspozycje do twórczego myślenia, samodzielnego rozwiązywania problemów technicznych oraz projektowania nowatorskich, oryginalnych rozwiązań!

Architekt / Koordynator sprzętowy w projekcie R&D, mazowieckie