Architekt / Koordynator sprzętowy w projekcie R&D

EXATELO firmie

  • zachodniopomorskie

    zachodniopomorskie
  • Ważna jeszcze 10 dni
    do: 24 cze 2021
  • Rekrutacja zdalna
  • Praca zdalna
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior), ekspert

Twój zakres obowiązków

  • Koordynacja i monitorowanie prac technicznych po stronie partnerów/podwykonawców i wsparcie w bieżącej pracy oraz raportowanie do Kierownika Projektu

  • Planowanie i realizacja odbiorów prac (w tym testów) od podwykonawców w obszarze sprzętowym oraz akceptacji kamieni milowych w projekcie w zgodności z planem projektu

  • Opracowanie analiz, PoC, rekomendacji technologicznych

  • Opracowanie architektury sprzętowej w zgodności z architekturą i założeniami technicznymi projektu oraz wymaganiami biznesowymi

  • Definiowanie i weryfikacja wymagań i założeń do zaprojektowania i realizacji platformy sprzętowej

  • Wykonywanie badań, rozpoznań technologicznych oraz opracowywanie koncepcji technicznych w zakresie warstwy sprzętowej. Dobór komponentów oraz podsystemów, przygotowywanie POC oraz testy w kierunku akceptacji typu

  • Wsparcie architekta rozwiązania w opracowaniu architektury rozwiązania i zagadnień powiązanych

  • Opracowywanie i weryfikacja dokumentacji technicznej

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe techniczne (preferowane: elektronika lub elektronika i telekomunikacja)

  • Doświadczenie w pracy na stanowisku jako konstruktor elektronik lub projektant/architekt sprzętowy lub lider techniczny

  • Doświadczenie w realizacji projektów R&D

  • Znajomość metodyk projektowych w zakresie zapewnienia integralności elektrycznej tj. sygnałowej, zasilania, EMC/EMI, ESD

  • Znajomość zagadnień modelowania oraz projektowania układów chłodzenia i wentylacji urządzeń elektronicznych

  • Znajomość projektowania PCB

  • Doświadczenie w wytwarzaniu rozwiązań sprzętowych, w tym sieciowych

  • Doświadczenie w tworzeniu dokumentacji technicznej, w tym przed-produkcyjnej dla EMS, znajomości zagadnień technologii produkcji EMS, norm IPC

  • Umiejętność poprawnego i jednoznacznego określania wymagań

  • Znajomość i doświadczenie w projektach z użyciem technologii FPGA/ASIC

  • Wysokie umiejętności komunikacyjne

Mile widziane

  • Doświadczenie w programowaniu układów FPGA

  • Znajomość Altium Designer, Mentor Pads lub podobne

  • Znajomość tematyki SDN

To oferujemy

  • Możliwość uczestniczenia w ciekawych projektach R&D

  • Pracę w gronie pasjonatów i profesjonalistów z wykorzystaniem najnowszych technologii i narzędzi

  • Pakiet świadczeń socjalnych (pakiet medyczny LuxMed, karnet sportowy)

  • Benefity socjalne i oferty pracownicze

  • Elastyczne godziny rozpoczęcia pracy

  • Możliwość pracy zdalnej – także po pandemii

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • opieka stomatologiczna

  • firmowa drużyna sportowa

  • preferencyjne pożyczki

  • brak dress code’u

  • kawa / herbata

  • parking dla pracowników

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • dofinansowanie wypoczynku

  • program rekomendacji pracowników

EXATEL

Polska firma telekomunikacyjna i innowacje? W EXATEL to możliwe. Od ponad 25 lat świadczymy kompleksowe usługi z zakresu ICT dla operatorów, biznesu i sektora publicznego. Dobrze znamy rynek teleinformatyczny. Korzystamy ze sprawdzonych i nowoczesnych technologii. Budujemy własne, unikalne produkty i narzędzia.

W ramach prowadzonych prac projektujemy, wytwarzamy, a finalnie implementujemy w sieci EXATEL, rozwiązanie, które obejmuje zarówno platformę sprzętową budowaną od podstaw, system operacyjny urządzenia sieciowego oraz warstwę sterownika SDN, który tworzymy na bazie projektu ONF – ONOS.

Więcej o projekcie: https://exatel.pl/sdn_by_exatel/

Poszukujemy proaktywnej osoby, która posiada predyspozycje do twórczego myślenia, samodzielnego rozwiązywania problemów technicznych oraz projektowania nowatorskich, oryginalnych rozwiązań!

Przewiń do profilu firmy