Architekt korporacyjny

NASK

  • Kolska 12, Wola, Warszawa, Królewska 27, Śródmieście, Warszawa

  • ważna jeszcze 2 dni
    do: 10 gru 2021
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), starszy specjalista (Senior)
  • praca zdalna, praca hybrydowa
  • rekrutacja zdalna

Technologie, których używamy

Wymagane

  • Wzorce architektoniczne

  • UML

  • BPMN

  • Archimate

  • Enterprise Architekt

Mile widziane

  • ARIS

System operacyjny

O projekcie

Zespół Architektury Informacyjnej Państwa, wspiera działalność KPRM ukierunkowaną na utrzymanie i rozwój Architektury Informacyjnej Państwa (AIP) i zapewnia wsparcie eksperckie na rzecz zespołów planujących rozwój usług oraz tworzących oprogramowanie w administracji publicznej.

Twój zakres obowiązków

  • analiza, opis i modelowanie w zakresie istniejących systemów, rejestrów, procesów i podstaw prawnych działania administracji publicznej,

  • przygotowywanie wysokopoziomowych opisów istniejących rozwiązań w podziale na warstwy legislacyjną, organizacyjną, warstwę danych oraz warstwę techniczną na poziomie systemów/aplikacji oraz infrastruktury,

  • przygotowywanie rekomendacji dotyczących stanu docelowego w zakresie kwestii organizacyjnych, kwestii dotyczących zasobów informacyjnych i świadczenia usług,

  • opracowywanie wysokopoziomowych rekomendacji i propozycji wytycznych dotyczących osiągnięcia stanu docelowego środowiska systemów IT oraz organizacji zasobów IT,

  • opracowywanie wysokopoziomowego modelu docelowej architektury aplikacyjnej rozwiązań,

  • wsparcie projektów i programów pod kątem ich zgodności z opracowanymi modelami architektury korporacyjnej,

  • uczestnictwo w propagowaniu wiedzy o architekturze korporacyjnej i promowanie stosowania koncepcji architektury korporacyjnej w administracji publicznej.

Nasze wymagania

  • doświadczenie w pracy lub współpracy z administracją publiczną w zakresie planowania i realizacji rozwiązań teleinformatycznych: systemów, rejestrów publicznych, baz danych,

  • doświadczenie w planowaniu i przygotowywaniu dokumentów analitycznych, architektury rozwiązań informatycznych,

  • doświadczenie w wykorzystaniu narzędzi typu CASE (np. ARiS, EA),

  • doświadczenie w wykorzystaniu języków modelowania: Archimate, UML,

  • znajomość zagadnień strategicznego i operacyjnego zarządzania IT,

  • zdolność do analitycznego myślenia i rozwiązywania wielopoziomowych problemów,

  • rozwinięte umiejętności interpersonalne - umiejętność dobrej komunikacji, argumentacji i przejrzystego wyjaśniania skomplikowanych zagadnień.

  • znajomość standardów i metod modelowania architektury korporacyjnej np. TOGAF,

  • praktyczna wiedza na temat obecnych technologii i nowych trendów w wybranych obszarach IT: infrastruktura, integracja IT, portale internetowe, zagadnienia i narzędzia w obszarze Big Data, narzędzia Business Intelligence i analityczne,

  • znajomość zasad i problematyki budowy architektury danych w organizacji.

Tak organizujemy naszą pracę

Liczba osób w zespole

  • 5 - 8

Tak pracujemy

  • wewnątrz organizacji
  • u klienta

Takie dajemy możliwości rozwoju

  • branżowe platformy e-learningowe

  • budżet rozwojowy

  • konferencje w Polsce

  • konferencje zagraniczne

  • mentoring

  • szkolenia wewnątrzfirmowe

  • szkolenia zewnętrzne

  • treningi umiejętności miękkich

  • wsparcie merytoryczne od liderów technologicznych

  • wspieramy wydarzenia dla IT

  • wymiana wiedzy technicznej w firmie

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

Etapy rekrutacji
1

Weryfikacja CV i opcjonalnie wstępna rozmowa telefoniczna

2

Rozmowa rekrutacyjna z wybranymi kandydatami

3

Decyzja i przekazanie informacji zwrotnej