Oferta pracy

co to?

Architekt Rozwiązań BI/DWH/Big Data

Britenet Sp. z o.o.O firmie

  • Białystok

    Białystok, podlaskie
  • Ogłoszenie wygasło 13 dni temu
  • Rekrutacja zdalna
  • umowa o pracę, kontrakt B2B
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Technologie, których używamy

Wymagane

  • DWH/BI

  • MS SQL Server (SSIS, SSRS, SSAS)

  • Data Ouality

  • OLAP

  • R

  • Python

  • DAX

  • Power BI

  • Data Analytics

  • Data Platform

  • ETL

  • Big Data

O projekcie

Projekt polega na budowie Hurtowni danych i procesów ETL zasilających tą hurtownię.

Obszary pracy:

• Integracja danych - dane pochodzące z kilkudziesięciu systemów źródłowych klienta -kilkanaście tysięcy kolumn zawierających ponad 5 miliardów rekordów oraz miliardy rekordów. Integracja danych pozwala na wypracowanie modeli analitycznych mających na celu dostarczenie rozwiązań.

• Zaawansowane narzędzia analityczne - Dostarczamy rozwiązania analityczne (BI, oraz dedykowane raporty, dashboardy) oparte o zintegrowane dane pochodzące z kilkudziesięciu systemów źródłowych.

• Dedykowane rozwiązania dla klienta są wykorzystywane przez dziesiątki tysięcy użytkowników końcowych.

Twój zakres obowiązków

  • Opracowywanie strategii rozwoju platformy BI w oparciu o komponenty MS BI;

  • Rozbudowa platformy analitycznej o nowe obszary danych/raporty zgodnie z wymaganiami jednostek biznesowych;

  • Szkolenia użytkowników biznesowych w zakresie nowych funkcjonalności platformy BI;

  • Rekomendacje w zakresie optymalizacji architektury platformy BI;

  • Projektowanie rozwiązań raportowych oraz struktur analitycznych (Data Mart)

  • Prowadzenie dokumentacji architektonicznej dla obszaru BI;

  • Projektowanie oraz prowadzenie nadzoru architektonicznego nad implementacją poszczególnych komponentów platformy BI;

  • Nadzór architektoniczny nad całością środowiska BI;

  • Nadzór merytoryczny nad pracą zespołów analityków BI, mentoring;

  • Współpraca w roli mentora z zespołem projektowym na każdym z etapów projektowania i implementacji poszczególnych elementów platformy BI.

Nasze wymagania

  • Praktyczna znajomość zagadnień opracowania strategii rozwoju platformy BI

  • Doświadczenie w projektowaniu oraz rozwijaniu platformy analitycznej o nowe obszary danych/raporty zgodnie z wymaganiami jednostek biznesowych

  • Wiedza architektoniczna do projektowania rozwiązań IT. Zarówno big data, DWH jak i dla mechanizmów raportowania.

  • Wiedza, umiejętności i praktyka we wdrażaniu, utrzymywaniu procesów CI /CD dla różnych technologii w ramach jednego projektu.

  • Projektowanie przepływów i całych procesów oraz składowania danych big data, technologia raczej Cloudera/open source/ Azure

  • Umiejętności i wiedza analityczna do projektowania / weryfikacji przepływów danych na kolejnych warstwach hurtowni oraz big data.

  • Wiedza jak łączyć dane z hurtowni z bigdata dla odbiorców koncowych.

  • Wiedza na temat procesów Data Ouality

  • Bardzo dobra znajomość praktycznych zagadnień z obszaru data mining, data science oraz predykcji danych

  • Bardzo dobra, praktyczna znajomości języka DAX, R, Python

  • Praktyczna umiejętność prowadzenia szkoleń dla użytkowników biznesowych w zakresie funkcjonalności platformy BI

  • Praktyczna umiejętność analizy i budowa architektury rozwiązań BI pod kątem wydajności, bezpieczeństwa, i integralności z istniejącą infrastrukturą lokalną oraz centralną

  • Min. 5 lat doświadczenia w obszarze projektowania interfejsów danych – integracji danych , w budowaniu rozwiązań raportowych oraz analitycznych w oparciu o komponenty Microsoft BI (SSAS, SSRS, Power BI) oraz w obszarze architektury DWH / BI

  • Bardzo dobra znajomości (poparta praktycznym udziałem w realizacji projektów) technologii Microsoft: MS SQL Server (SSIS, SSRS, SSAS)

  • Bardzo dobra (poparta praktycznym udziałem w realizacji projektów) znajomość platformy Power BI

  • Praktyczna znajomość narzędzi do monitoringu oraz automatyzacji dla rozwiązań BI , rozwiązań BI typu Data Analytics, Data Platform, Data Warehouse, Data Ouality, zagadnień projektowania oraz optymalizacji struktur OLAP

Takie dajemy możliwości rozwoju

  • konferencje w Polsce

  • mentoring

  • szkolenia wewnątrzfirmowe

  • szkolenia zewnętrzne

  • wsparcie merytoryczne od liderów technologicznych

  • wsparcie w przygotowaniu do bycia prelegentem

  • wspieramy wydarzenia dla IT

  • wymiana wiedzy technicznej w firmie

To oferujemy

  • Niepowtarzalna atmosfera – Dobra i przyjazna atmosfera w firmie oraz zadowolenie ze współpracy zarówno z kolegami z działu, jak i bezpośrednimi przełożonymi.

  • Imprezy integracyjne – Duże, wewnętrzne konferencje technologiczne, kilkudniowe imprezy integracyjne jesienią, przyjęcia gwiazdkowe oraz wyjścia zespołowe.

  • Elastyczność – Godziny pracy są elastyczne i dostosowane do indywidualnych preferencji. Podobnie jak tryb świadczenia pracy: zdalnie lub w modelu hybrydowym.

  • Ścieżki rozwoju – Są jasne, proste i na pewno nie wyboiste. Do wyboru ścieżka rozwoju managerska lub ekspercka.

  • Certyfikaty – Ułatwiamy rozwijanie pożądanych kompetencji, dofinansowujemy szkolenia oraz kursy.

  • Bezpieczeństwo – Posiadamy wieloletnie doświadczenie na rynku oraz realizujemy krajowe i międzynarodowe projekty. Umiejętnie zarządzamy zadaniami oraz umożliwiamy płynną alokację pomiędzy projektami.

  • Wymiana wiedzy – Dla chcących się rozwijać mamy wewnętrzne meetingi technologiczne i autorskie programy szkoleniowe. Można uczyć się od najlepszych, a także dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w trakcie firmowych i branżowych konferencji technologicznych.

  • Prywatna opieka medyczna – Dbamy o zdrowie. Zapewniamy dostęp do prywatnej opieki medycznej oraz możliwość skorzystania z ubezpieczenia grupowego.

  • Multisport – Basen, siłownia, taniec, joga, sztuki walki. I to wszystko z kartą w wersji PLUS. Idealne rozwiązanie dla fanów sportu oraz amatorów aktywnego wypoczynku.

  • Język angielski – Tym którzy mówią płynnie i chcą utrzymać ten poziom lub pragną rozwinąć swoje umiejętności językowe, umożliwiamy bezpłatny udział w zajęciach z języka angielskiego. Lekcje realizowane są w nowoczesnej i bezpiecznej formie spotkań on-line. Just learn IT!

  • Komfort pracy – Atrakcyjnie urządzone strefy relaksu, dostępne w największych oddziałach firmy, zachęcające do odpoczynku w ciągu dnia oraz wyposażone kuchnie z aromatyczną kawą.

  • Wspieranie aktywności – Mamy drużyny piłki nożnej, rozgrywamy mistrzostwa, mamy na pokładzie maratończyków i innych aktywnych wielbicieli sportu. Wspieramy wszelkie pasje.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • spotkania integracyjne

Britenet Sp. z o.o.

Chcesz rozwijać swoją karierę w firmie, w której profesjonalizm idzie w parze

z dobrą atmosferą pracy?

Britenet to kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie outsourcingu IT i realizacji projektów informatycznych; 750 specjalistów dbających o jakość i szczegóły; nowoczesne centra kompetencyjne w 6 oddziałach w Polsce. Pięciokrotnie uzyskaliśmy tytuł Najlepszego Miejsca Pracy IT w Polsce w badaniach AudIT Computerworld – Kantar.

Zobacz co się u nas dzieje na: https://pl-pl.facebook.com/BriteNet

Przewiń do profilu firmy