Logo Pracuj.pl

Architekt Rozwiązań Biznesowych

Rossmann SDPO firmie

  • Toruń
    Toruń, kujawsko-pomorskie
  • ogłoszenie wygasło rok temu
  • umowa o pracę, kontrakt B2B
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), starszy specjalista (Senior)
  • praca zdalna
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

  • samodzielna praca architekta polegająca na projektowaniu oraz konsultowaniu rozwiązań łączących różne domeny firmy (Dział Sprzedaży, Logistyki, HR, Finansów i inne) od rozpoznania przez współpracę przy tworzeniu wymagań biznesowych po dokument High Level Design, Interface Agreement wraz z ogólną architekturą sieciową zarówno on-premise, jak i w chmurze oraz hybrydzie,
  • wsparcie dla projektowania rozwiązań wewnątrz domenowych,
  • koordynowanie wraz z PMO projektów w firmie w zakresie definiowania zależności między projektami,
  • przygotowywanie i wdrażanie strategii,
  • prowadzenie pryncypiów architektonicznych, wzorców, dobrych praktyk oraz prowadzenie edukacji w firmie,
  • konsultacje przy wyborze technologii, rozwiązań i narzędzi,
  • współpraca z IT oraz wewnętrznymi klientami biznesowymi,
  • współpraca z Sekcją Bezpieczeństwa przy tworzeniu, weryfikacji i utrzymaniu zabezpieczeń,
  • śledzenie nowości technologicznych oraz wzorców,
  • pro-aktywne wprowadzanie innowacji w firmie,
  • wprowadzanie wniosków z wdrożeń na poziom całej firmy,
  • zarządzanie repozytorium architektonicznym, optymalizowanie architektury,
  • wkład w zmniejszenie długu technologicznego,
  • wsparcie dla Gildii Analityków Biznesowych,
  • współpraca przy doskonaleniu procesu wytwórczego.

Nasze wymagania

  • zdolności analityczne obejmujące rozwiązania techniczne oraz obszar biznesowy,
  • minimum 2 lata doświadczenia w roli architekta rozwiązań obejmujących kilka systemów,
  • znajomość wzorców integracji, zarządzania tożsamością, usług sieciowych,
  • praktyka w modelowaniu w notacji UML, BPMN,
  • praktyczne doświadczenie w tworzeniu modelu danych,
  • znajomość zasad działania standardów integracyjnych REST, SOAP, GraphQL, gRPC, OData,
  • znajomość technologii baz danych w tym MS SQL, MySQL, PostgreSQL oraz rozwiązań NoSQL w zakresie niezbędnym do projektowania rozwiązań,
  • znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie umożliwiająca tworzenie dokumentacji oraz komunikację z dostawcami rozwiązań,
  • wysokie zdolności komunikacyjne, umiejętności prezentacji rozwiązań oraz prowadzenia spotkań,
  • umiejętność zarządzania czasem i priorytetami.

Mile widziane

  • doświadczenie w pracy z narzędziami Azure DevOps, Confluence,
  • umiejętność tworzenia diagramów ArchiMate,
  • doświadczenie w modelowaniu w Enterprise Architect firmy Sparx,
  • znajomość rozwiązań chmurowych (AWS, Azure).

Benefity

  • Czerwona Linia
  • Klub Zwierzaka
  • Szkolenia i rozwój zawodowy
  • Pakiet socjalny, pakiet sportowy
  • Dofinansowanie wakacji, kolonie dla dzieci
  • Prywatna opieka medyczna
  • Nurkowanie, jazda konna, taniec, warsztaty

Architekt Rozwiązań Biznesowych, Toruń