Oferta pracy

Architekt Rozwiązań IT

UNIQA

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • ekspert
  • rekrutacja zdalna

Technologie, których używamy

Wymagane

  • REST

  • SOAP

  • JMS

  • kolejki komunikatów (RabbitMQ, Kafka)

  • technologie mikrousługowe

  • technologie chmurowe (ze wskazaniem MS Azure)

  • GIT

  • Confluence

  • Jira

  • Enterprise Architect

O projekcie

Jeśli posiadasz doświadczenie w budowaniu rozwiązań IT, potrafisz tworzyć plany rozwoju architektury przy zachowaniu spójności ze strategią organizacji, a równocześnie łatwo nawiązujesz relacje z biznesem i jesteś otwarty na nowe wyzwania, zapraszamy do naszego zespołu.

Twój zakres obowiązków

  • uczestniczyć w procesach związanych z zarządzaniem architekturą korporacyjną oraz zapewniać ciągłą optymalizację tychże procesów,

  • odpowiadać za optymalny dobór technologii i rozwiązań spełniających potrzeby biznesowe,

  • tworzyć wzorce określające docelową architekturę zgodnie z przyjętą strategią IT i strategią organizacji,

  • definiować architekturę referencyjną,

  • definiować standardy architektoniczne, przygotowywać wytyczne dla rozwiązań i narzędzi,

  • tworzyć architekturę rozwiązań w ramach realizowanych projektów i inicjatyw,

  • wspierać proces wytwórczy oprogramowania na każdym jego etapie,

  • analizować spójność wizji architektury z wymaganiami biznesowymi,

  • budować partnerskie relacje z biznesem w celu zapewnienia zgodności ze standardami i trendami technologicznymi.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe,

  • doświadczenie w kształtowaniu i rozwijaniu architektury korporacyjnej i IT oraz architektury rozwiązań,

  • dobrą znajomość zagadnień związanych z architekturą danych i integracji systemów (EDA, SOA, EAI, ESB),

  • dobrą znajomość zagadnień związanych z SOAP, REST, JMS,

  • wiedzę z zakresu najnowszych technologii i architektury zwłaszcza w zakresie mikrousług, rozwiązań chmurowych,

  • znajomość języków modelowania UML i BPMN,

  • mile widziana biegłość w obsłudze narzędzi takich jak GIT, Confluence, Jira, Enterprise Architect,

  • znajomość zagadnień związanych z projektowaniem i wdrażaniem rozwiązań w środowiskach rozproszonych i hybrydowych,

  • bardzo dobrą znajomość języka angielskiego,

  • otwartość do poznawania nowych technologii,

  • potrzebę ciągłego rozwoju i pogłębiania wiedzy,

  • doskonałe umiejętności analityczne,

  • doświadczenie w metodykach zwinnych oraz kaskadowych,

  • wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne I interpersonalne,

  • umiejętności budowania partnerskich relacji z biznesem.

To oferujemy

  • pracę pełną wyzwań w gronie profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem w IT,

  • możliwości rozwoju zawodowego i realny wpływ na rozwiązania informatyczne stosowane firmie w branży ubezpieczeniowej,

  • pakiet benefitów pozafinansowych, w tym prywatną opiekę medyczną i kafeterię benefitową,

  • elastyczne godziny pracy,

  • umowę o pracę.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • elastyczny czas pracy

  • zniżki na firmowe produkty i usługi

UNIQA

Grupę UNIQA w Polsce reprezentują spółki UNIQA TU S.A. oraz UNIQA TU na Życie S.A., oferujące ubezpieczenia majątkowe, komunikacyjne i życiowe, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. UNIQA jest blisko klientów, zapewniając im profesjonalne doradztwo i pomoc w wyborze ubezpieczenia.

Doceniamy i promujemy zaangażowanie, niekonwencjonalne pomysły i działanie. Jeśli cenisz miejsce pracy, w którym ważna jest atmosfera współpracy i zaufania, zapraszamy do nas!

Przewiń do profilu firmy