Oferta pracy

Architekt Rozwiązań

PGE Systemy S.A.

  • Sienna 75, Wola, Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło 4 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Sienna 75

Wola

Warszawa

Technologie, których używamy

Wymagane

  • UML

  • Archimate

Twój zakres obowiązków

  • Projektowanie i wdrażanie istotnych i złożonych rozwiązań (rola Architekta Rozwiązań w istotnych lub złożonych projektach)

  • Przygotowywanie i autoryzacja rekomendacji technicznych dla spółek GK PGE

  • Tworzenie dokumentacji rozwoju systemów i rozwiązań ICT w GK PGE

  • Kontrola poziomu standaryzacji i/lub racjonalizacji rozwiązań

  • Szacowanie kosztów projektowanych rozwiązań i wymaganych zasobów

  • Identyfikacja interesariuszy i technicznych powiązań pomiędzy inicjatywami

  • Opracowywanie wstępnej koncepcji rozwiązań ICT dla Spółek z GK

  • Śledzenie rynku IT – zmian, trendów, rozwiązań

  • Współpraca z dostawcami zewnętrznymi i wewnętrznymi

Nasze wymagania

Oczekiwane:

• Minimum 5-letnie doświadczenie zawodowe w charakterze Architekta Rozwiązań

• Znajomość zagadnień technicznych związanych z architekturą systemów i bazami danych, dobrymi praktykami architektonicznymi, zagadnień związanych z architekturą zorientowaną na usługi, mikroserwisów i technologii integracyjnych

• Umiejętność doboru technologii informatycznych do danej potrzeby biznesowej

• Znajomość narzędzi i notacji dokumentowania rozwiązań (UML, Archimate)

• Znajomość narzędzi CASE (w szczególności Enterprise Architect)

• Umiejętność kreatywnego myślenia

• Umiejętność samodzielnego podejmowania decyzji

• Umiejętność budowania pozytywnych relacji oraz współpraca w zespole

• Proaktywna postawa i zaangażowanie w rozwój organizacji

• Wykształcenie wyższe techniczne lub informatyczne

W szczególności od kandydata Architekta GIS/EAM oczekujemy:

• Znajomość rozwiązań GIS i EAM (Enterprise Asset Management) (udział w co najmniej 2 projektach tej klasy)

• Doświadczenia we wdrożeniach GIS w szczególności w branży energetycznej: elektroenergetyka (co najmniej 1 projekt wdrożeniowy w tym obszarze w charakterze AR)

• Znajomość Energetycznego modelu danych (najlepiej w oparciu o CIM)

• Doświadczenie w integracji rozwiązań GIS – EAM w szczególności uwzględniające modele branżowe np.: CIM

• Znajomość branży energetycznej z obszaru dystrybucji energii

• Umiejętność prowadzenia analizy systemowej i przełożenia wymagań systemowych na projekt rozwiązania z zastosowaniem technik i światowych standardów

• Znajomość technik dokumentacji wymagań oraz analizy opartej o standardy i metodyki

• Umiejętność pisania dokumentacji oraz prowadzenia prezentacji

Mile widziane

  • Mile widziana wcześniejsze doświadczenie jako Architekt Oprogramowania

  • Mile widziana znajomość technologii chmurowych

  • Mile widziana znajomość specyfiki przedsiębiorstw energetycznych

To oferujemy

  • Umowa o pracę

  • System premiowy

  • Dodatkowy dzień wolny 14 sierpnia z okazji Dnia Energetyka

  • Benefity

  • ubezpieczenie na życie

  • program emerytalny

  • rozszerzony pakiet opieki medycznej

  • karta sportowa

  • dofinansowanie opieki nad dziećmi

  • inne

PGE Systemy S.A. jest spółką technologiczną, buduje, rozwija i utrzymuje nowoczesne systemy teleinformatyczne dla całej Grupy Kapitałowej PGE.

Przewiń do profilu firmy