Nie zapomnij dopisać w swoim CV: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w dokumentach aplikacyjnych przez CloudFerro spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, ul. Nowogrodzka 31, 00-511 Warszawa w celu przeprowadzenia obecnego postępowania rekrutacyjnego". Jeżeli jesteś zaineresowana/y udziałem w przyszłych rekrutacjach, dopisz również: "Wyrażam również zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu prowadzenia przyszłych rekrutacji." Administratorem danych osobowych przetwarzanych w ramach procesu rekrutacji jest CloudFerro spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, ul. Nowogrodzka 31, 00-511 Warszawa. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: [email protected]
CloudFerro Sp. z o.o.

Architekt Systemów Informatycznych

CloudFerro Sp. z o.o.O firmie

  • Fabryczna 5A, Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • Ważna jeszcze 22 dni
    do: 11 lut 2021
  • Rekrutacja zdalna
  • umowa o pracę, kontrakt B2B
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Fabryczna 5A

Warszawa

Technologie, których używamy

Wymagane

  • C++

  • Java

  • Python

  • Scala

  • Python3.6

  • Go

  • RabbitMQ

  • REDIS

  • MySQL

  • PostgreSQL

  • Prometheus

  • Linux

  • Docker

  • Kubernetes

  • OpenStack

  • Ceph

System operacyjny

O projekcie

CloudFerro jest dostawcą innowacyjnych usług przetwarzania w chmurze. Zapewnia i obsługuje chmury obliczeniowe dla wyspecjalizowanych rynków, m.in. dla europejskiego przemysłu kosmicznego, badań klimatu i nauki. Posiada duże doświadczenie w przechowywaniu i przetwarzaniu wielkich zbiorów danych, w tym wielopetabajtowych repozytoriów danych satelitarnych obserwacji Ziemi.

Firma oferuje elastyczne rozwiązania w modelu chmury publicznej, prywatnej i hybrydowej, oparte na otwartych technologiach, dostosowane do potrzeb użytkownika i efektywne kosztowo. Świadczy szeroką gamę usług dodatkowych i dedykowane wsparcie techniczne, realizowane przez lokalny zespół specjalistów IT o unikalnych kompetencjach.

Z rozwiązań CloudFerro korzystają wiodące firmy i instytucje naukowe w Europie z różnych sektorów rynku, przetwarzające wielkie zbiory danych: Europejska Agencja Kosmiczna (ESA), EUMETSAT, Europejskie Centrum Prognoz Średnioterminowych (ECMWF), Mercator Ocean International, Niemiecka Agencja Aero-Kosmiczna (DLR), EGI i wiele innych.

Więcej informacji: www.cloudferro.com

Twój zakres obowiązków

  • projektowanie architektury systemów, aplikacji i komponentów

  • badanie, ocena i dobór technologii, komponentów i frameworków

  • tworzenie prototypów i szkieletów rozwiązań

  • analiza wpływu nowej architektury na istniejące procesy i systemy

  • szacowanie pracochłonności

  • nadzór nad jakością implementowanych rozwiązań software’owych i ich zgodności z architekturą,

  • wypracowywanie uniwersalnych rozwiązań, tworzenie i rozwijanie zbioru wzorców projektowych, rekomendacji i standardów architektonicznych,

  • opracowywanie i utrzymanie dokumentacji technicznej,

  • uczestniczenie w procesie nieustannego doskonalenia standardów architektury i wytwarzania oprogramowania

Nasze wymagania

  • wyższe wykształcenie techniczne oraz minimum 5 lat doświadczenia programistycznego, w tym co najmniej 2 lat w roli Architekta

  • doświadczenie w realizacji projektów od architektury po wdrożenie

  • background programistycznego (doświadczenie w co najmniej jednym z języków programowania: Python, C++, C, Java, Scala, GoLang)

  • doświadczenie w pracy z bazami danych (w tym relacyjnymi bazami danych)

  • znajomość notacji UML i/lub BMPN 2.0

  • znajomość zagadnień systemów rozproszonych, skalowalności, złożoności obliczeniowej, zapewniania wysokiej dostępności oraz bezpieczeństwa systemów,

  • wiedza oraz doświadczenie w projektowaniu rozwiązań opartych na konteneryzacji, CI/CD, SOA/microservices i ich monitorowania

  • doskonałe umiejętności w zakresie komunikacji i zarządzania zespołem

Mile widziane

  • doświadczenie w pracy ze wzorcami architektonicznymi i dobre praktyki w zakresie rozwiązań chmurowych (IaaS)

To oferujemy

  • możliwość tworzenia od podstaw nowych rozwiązań i prowadzenia prac badawczo-rozwojowych

  • współpracę z najlepszymi specjalistami w swojej dziedzinie

  • pracę z nowymi technologiami z pełnym zapleczem IT

  • nieformalną i przyjazną atmosferę pracy w biurze nad Wisłą

  • atrakcyjne wynagrodzenie w oparciu o stabilne formy zatrudnienia

  • zdobycie międzynarodowego doświadczenia w sektorze kosmicznym - jednym z najbardziej perspektywicznych rynków XXI-w.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • owoce

  • spotkania integracyjne

CloudFerro tworzy i oferuje swoim klientom systemy przetwarzania danych w chmurze, oparte na własnej infrastrukturze OpenStack.

Z naszych rozwiązań korzystają wiodące firmy i instytucje naukowe w Europie. Na zlecenie Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), stworzyliśmy projekt creodias.eu - największe w Europie repozytorium danych z obserwacji satelitarnych połączone z chmurą obliczeniową służącą do obróbki tych danych.

Nasze projekty mają skalę europejską i obejmują stworzenie repozytorium o rozmiarze kilkudziesięciu PB.

Przewiń do profilu firmy