Ta oferta pracy jest nieaktualna od 4 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Architekt Systemów IT

  • Poznań, wielkopolskie
  • Krańcowa 44, 61-001 Poznań, Polska pokaż mapę
  • Specjalista
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • 20.08.2019

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Poszukujemy kandydatów do Działu

    IT, do zespołu IT Governance na stanowisko:

    ARCHITEKT SYSTEMÓW IT

    / Poznań /
    Jesteśmy Volkswagen Group Polska. Jesteśmy zespołem. Zawsze chcemy więcej.
    Działamy razem. Tworzymy reguły gry. I nigdy nie przestajemy. To nas definiuje.

    /zadania/

    • Analiza i ocena potrzeb biznesowych oraz ich wpływu na istniejące oraz wdrażane systemy IT oraz Strategię IT,
    • Przygotowywanie koncepcji rozwiązań IT w ramach realizowanych projektów, spełniających wymagania biznesowe oraz standardy IT Grupy VW,
    • Prowadzenie nadzoru architektonicznego w projektach, współpraca z Zespołami Projektowymi oraz całym Działem IT w ramach realizowanych prac oraz bieżącego utrzymania systemów IT,
    • Konsultowanie proponowanych rozwiązań z interesariuszami (np. Biznesem, Architektami Biznesowymi, Sponsorami Projektów, Dostawcami )
    • Podejmowanie inicjatyw mających na celu upraszczanie lub optymalizowanie obecnej architektury IT VGP,
    • Prowadzenie dokumentacji architektury IT (w modelu as-is oraz to-be),
    • Współpraca z Centralą VW w zakresie utrzymania i rozwoju architektury IT VGP oraz standardów architektury IT.

    /oczekiwania/

    • Wykształcenie wyższe techniczne (informatyka lub pokrewne),
    • Min. 3 letnie doświadczenie na podobnym stanowisku (w roli architekta rozwiązań, architekta systemowego lub analityka systemów IT),
    • Znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację,
    • Praktyczna znajomość TOGAF oraz ITIL,
    • Znajomość notacji: UML, BPMN,
    • Znajomość zagadnień SOA/ESB/EAI/BPM,
    • Praktyczna znajomość narzędzi do modelowania (np. ARIS, Enterprise Architect),
    • Przekrojowa wiedza na temat rozwiązań IT (CRM, workflow, systemy raportowe, systemy integracji),
    • Umiejętność budowania pozytywnych relacji oraz współpracy w zespole.
    Grafika

    Korzyści:

    zatrudnienie w oparciu o pracę na okres 12 miesięcy, a docelowo na czas nieokreślony

    możliwość pracy zdalnej

    szkolenia i programy rozwojowe dla pracowników

    atrakcyjny pakiet prywatnej opieki medycznej

    bogaty wybór kart benefitowych (Multisport, Ticket Sport & Culture, Ticket Restaurant)

    ubezpieczenie grupowe na bardzo preferencyjnych warunkach

    leasing samochodowy dla pracowników

    praca z pasjonatami motoryzacji w międzynarodowej organizacji