Ta oferta pracy jest nieaktualna od 1281 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Architekt Systemów IT

  • Warszawa, mazowieckie
  • Specjalista
  • 13.02.2015

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Jeżeli chcesz…

    • Pracować w dynamicznym zespole profesjonalistów;
    • Uczestniczyć w różnych projektach – zarówno biznesowych, jak i technologicznych;
    • Mieć duży wpływ na rozwój firmy i podejmowane decyzje;

    ...to nasza odpowiedź brzmi APLIKUJ do na stanowisko:

    Miejsce pracy: Warszawa
    Nr. Ref.: AIT/02/2015

    Opis stanowiska:

    • Analiza wymagań dotyczących architektury aplikacji (dostępność, wydajność, przepustowość, skalowalność, bezpieczeństwo, testowalność, zarządzalność, rozszerzalność);
    • Wspieranie projektantów w definiowaniu rozwiązań projektowych zgodnych z wymaganiami architektonicznymi i dbanie o relizację KPI;
    • Tworzenie architektury zapewniającej wysoką dostępność systemów IT;
    • Współpraca z zespołami programistów, konfiguratorów, infrastruktury;
    • Audyt istniejących i nowych rozwiązań;
    • Nadzór architektoniczny nad implementacją wymagań biznesowych;
    • Rozwój i dbanie o standardy produkcji oprogramowania (narzędzia, biblioteki, rozwiązania, standardy kodowania) oraz rozwój warsztatu programistycznego, np. Continous Integration & Delivery;
    • Tworzenie raportów dotyczących architektury i planów rozwojowych architektury;
    • Prowadzenie dokumentacji architektonicznej i nadzorowanie dokumentacji projektowej (Enterprise Architect, Confluence);
    • Bliska współpraca z biznesem i poszukiwanie rozwiązań umożliwiających efektywną realizację planów biznesowych;
    • Tworzenie wizji i strategii rozwoju architektury aplikacji w odpowiedzi na potrzeby biznesowe;
    • Współtworzenie strategii IT.

     Wymagania:

    • Wykształcenie wyższe – Informatyka;
    • Minimum 8-letnie doświadczenie w branży IT;
    • Minimum 5-letnie doświadczenie w zakresie projektowania rozwiązań w technologiach JEE i Oracle;
    • Doświadczenie w kilku dużych projektach/firmach w roli programisty/projektanta;
    • Holistyczne spojrzenie na architekturę,
    • Praktyczna znajomość zagadnień projektowania, optymalizacji i refactoringu złożonych systemów transakcyjnych;
    • Doświadczenie z podejściem SOA;
    • Znajomość zagadnień integracji (ESB, SOAP, REST, RMI) i Web (RIA, RWD, Html5);
    • Doświadczenie w pracy z rozproszoną architekturą i aplikacjami wielowątkowymi;
    • Znajomość serwerów aplikacji Weblogic, Tomcat, JBoss;
    • Rozumienie infrastruktury sprzętowej i jej wpływu na działanie aplikacji (macierze dyskowe, wirtualne serwery, load balancer, firewall, itd.).
    • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

     Mile widziane:

    • Doświadczenie w pracy w sektorze finansowym, preferowana branża ubezpieczeniowa;
    • Doświadczenie z zakresu zarządzania projektami;
    • Umiejętność identyfikacji i zarządzania ryzykiem;
    • Umiejętność prowadzenia coachingu.

     Oferujemy:

    • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę;
    • Pakiet benefitów (prywatna opieka medyczna, karta benefit, grupowe ubezpieczenie na życie);
    • Atrakcyjne wynagrodzenie;
    • Pracę w dużym Zespole Rozwoju Oprogramowania;
    • Gwarantowane szkolenia w ramach Programu Rozwoju Pracownika;
    • Udział w kreowaniu architektury firmy;
    • Pracę w prężnie rozwijającej się firmie, mającej status Oracle Silver Partner;
    • Możliwość rozwoju zawodowego i poszerzania wiedzy;
    • Udział w wydarzeniach branżowych oraz spotkaniach integracyjnych.

    Osoby zainteresowane ofertą, prosimy o przesyłanie aplikacji korzystając z opcji

    Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.)".

    Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się jedynie z wybranymi kandydatami.