Architekt Systemów Teleinformatycznych (Oddział Wsparcia, Wydział Strategii i Architektury IT )

Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o.O firmie

  • małopolskie

    małopolskie
  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Technologie, których używamy

Wymagane

  • UML

  • Archimate

  • Sparx Enterprise Architekt

  • ARIS

  • TOGAF

  • ITIL

  • COBIT

  • WSDL

  • XML

  • REST API

  • SOAP

Twój zakres obowiązków

  • przygotowanie oraz optymalizacja architektury rozwiązań teleinformatycznych,

  • przygotowanie i aktualizacja opisu oraz dokumentacji architektury teleinformatycznej PSG, w tym architektury systemów teleinformatycznych oraz architektury korporacyjne,

  • przygotowanie oraz optymalizacja zasad i procesów zarządzania architekturą teleinformatyczną,

  • opracowanie i aktualizacja standardów oraz ram architektonicznych, w szczególności w zakresie rozwiązań teleinformatycznych oraz integracji systemów i wymiany danych,

  • budowanie i rozwijanie modeli danych systemów teleinformatycznych oraz architektury teleinformatycznej,

  • analizowanie i optymalizowanie wymagań biznesowych oraz niefunkcjonalnych dla rozwiązań teleinformatycznych,

  • wspieranie i wdrażanie nowych rozwiązań teleinformatycznych oraz implementacja zmian do dotychczasowych rozwiązań teleinformatycznych.

Nasze wymagania

  • znajomość oraz doświadczenie w modelowaniu architektury korporacyjnej oraz architektury rozwiązań teleinformatycznych w notacji UML lub Archimate.

  • znajomość i umiejętność posługiwania się narzędziami Sparx Enterprise Architekt lub ARIS.

  • znajomość oraz umiejętność praktycznego zastosowania metodyk, standardów oraz praktyk dotyczących architektury korporacyjnej (TOGAF, ITIL, COBIT itp.)

  • umiejętność budowania oraz aktualizacji modelu danych dla architektury korporacyjnej oraz rozwiązań teleinformatycznych.

  • znajomość zagadnień związanych z integracją systemów informatycznych oraz wymianą danych, w tym umiejętność posługiwania się głównymi specyfikacjami opisu usług integracyjnych, formatów i protokołów wymiany danych (WSDL, XML, REST API, SOAP, itp).

  • znajomość trendów rynkowych w zakresie teleinformatyki mających zastosowanie w branży utilities

  • dobra znajomość języka angielskiego pozwalająca na swobodną komunikację.

  • wykształcenie wyższe (preferowane informatyczne).

  • min. 3-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku.

To oferujemy

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,

  • premię miesięczną i kwartalną uzależnioną od wyników pracy,

  • Pracowniczy Program Emerytalny finansowany przez pracodawcę,

  • szeroki pakiet benefitów – m.in. dostęp do opieki medycznej, karta Multisport, dofinansowanie do wypoczynku,

  • możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji i zdobywania uprawnień zawodowych, poprzez udział w szkoleniach, kursach oraz studiach,

  • bezpieczne warunki pracy z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu i narzędzi,

  • dodatkowy dzień wolny od pracy: 4 grudnia.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • elastyczny czas pracy

  • program emerytalny

  • dofinansowanie wypoczynku

  • dofinansowanie wakacji dzieci

  • wyprawka dla dziecka

  • dodatkowy urlop

Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o.

Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. jest największym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego Gazu w Europie. Zatrudnia ponad 11 tys. pracowników,

działa na terenie całej Polski i dystrybuuje gaz poprzez prawie 195 tys. km gazociągów do ponad 7 milionów odbiorców.

Przewiń do profilu firmy

CV wraz z klauzulą o ochronie danych osobowych prosimy rejestrować on-line do dnia18 czerwca 2021 roku.