Archiwista/-ka

MUZEUM HISTORII ŻYDÓW POLSKICH POLINO firmie

  • Warszawa, mazowieckie

  • Ogłoszenie wygasło 4 dni temu
  • Umowa o pracę, Umowa na zastępstwo
  • Pełny etat
  • Specjalista

„Najambitniejsza instytucja kultury utworzona w Polsce od upadku komunizmu.”
Rick Lyman, The New York Times, 22.10.2014

Muzeum Historii Żydów Polskich jest nowoczesnym centrum edukacji i kultury o międzynarodowym zasięgu. Naszą misją jest przywracanie pamięci o tysiącletniej historii polskich Żydów i kształtowanie wzajemnego zrozumienia i szacunku wśród Polaków i Żydów, społeczeństw Europy i świata. Do naszego zespołu poszukujemy osoby na stanowisko:

Opis stanowiska

Podstawowe obowiązki:
• opracowywanie katalogu naukowego archiwaliów, w zakresie wydzielonej części kolekcji i zgodnie z przyjętymi procedurami (reinwentaryzacji), m.in.:
- wydzielenie zespołów archiwalnych;
- katalogowanie i naukowe opracowywanie archiwaliów w pełnym wymiarze katalogowym;
- uzupełnianie zapisów historycznych i archiwalnych o posiadanym zbiorze archiwaliów;
- prowadzenie badań nad pochodzeniem archiwaliów;
- uzupełnianie i aktualizowanie dokumentacji naukowej i ikonograficznej archiwaliów;
• prowadzenie, przechowywanie i udostępnianie ewidencji zbiorów archiwalnych;
• administrowanie muzealnym Inwentarzem Elektronicznym Zbiorów i systemem ZoSIA w zakresie:
- wprowadzania danych ewidencyjnych do rekordów obiektów w Inwentarzu Elektronicznym Zbiorów lub/oraz uzupełnienie brakujących danych na podstawie aktualnej dokumentacji;
- kontroli poprawności ewidencji zbiorów w rekordach obiektów w Inwentarzu Elektronicznym Zbiorów;
• pozyskiwanie archiwaliów do zbiorów Muzeum;
• współpraca z darczyńcami na potrzeby opracowania naukowego archiwaliów oraz współtworzenia kartoteki darczyńców;
• udostępnianie archiwaliów na potrzeby naukowe i badawcze oraz przygotowywanie informacji o archiwaliach.

Wymagania:
• wykształcenie wyższe I lub II stopnia ( magisterskie studia archiwistyczne lub historia ze specjalizacją archiwalną) lub studia podyplomowe z zakresu archiwistyki;
• minimum roczne doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku;
• znajomość zasad bezpieczeństwa i ochrony archiwaliów;
• znajomość przepisów prawa archiwalnego i muzealnego;
• dobra znajomość języka angielskiego oraz drugiego języka obcego (mile widziane: hebrajski, jidysz, niemiecki, rosyjski lub francuski);
• bardzo dobra znajomość MS Office, w szczególności MS Excel;
• umiejętność pracy samodzielnej oraz pracy w zespole;
• umiejętność planowania i organizowania pracy własnej, samodzielność oraz zaangażowanie w realizację wyznaczonych zadań;
• dokładność, skrupulatność w wykonywaniu powierzonych obowiązków;
• wysoka kultura osobista i wysoko rozwinięte zdolności interpersonalne (otwartość, komunikatywność).

Mile widziane:
• ukończony kurs kancelaryjno-archiwalny;
• znajomość metod digitalizacyjnych archiwaliów muzealnych i archiwalnych;
• znajomość systemów elektronicznej ewidencji archiwaliów (ZoSIA) lub muzealiów.

0 - 2 lata

Oferujemy:
• umowę o pracę na zastępstwo (ok. 1 roku) w wymiarze pełnego etatu;
• pracę w zaangażowanym i zmotywowanym zespole;
• możliwość rozwoju zawodowego.

Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi na podstawie przesłanych aplikacji kandydatkami/kandydatami.

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy