Ta oferta pracy jest nieaktualna od 12 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Area Sales Manager

  • Gliwice, śląskie
  • Kierownik
  • 09.01.2019

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    PPH ESKULAP S.J.

    Dystrybutor produktów Działu Ochrony Środowiska firmy IDEXX Laboratories, Inc. poszukuje osoby na stanowisko:

    Miejsce pracy: Gliwice

    Kluczowe cele:

    • przyspieszenie wzrostu sprzedaży i budowanie lojalności wśród istniejących klientów dla uznanych z najwyższej jakości produktów.
    • Sukces w tej roli osiąga się poprzez regularne kontakty sprzedażowe z klientami wykonującymi rutynowe badania mikrobiologiczne wody pitnej, wody surowej, butelkowanej i innych.
    • Grupę osób do kontaktu stanowią pracownicy laboratoriów analitycznych oraz odpowiednie struktury decyzyjne administracji  - prywatnych laboratoriów mikrobiologicznych , przedsiębiorstw wodociągowych oraz stacji sanitarno-epidemiologicznych

    Kluczowe zadania:

    • Realizacja miesięcznych, kwartalnych i rocznych celów sprzedażowych
    • Prognozowanie przychodów w oparciu o dane analityczne retro
    • Zdolność do sprzedawania wartości i utrzymania wysokich marż
    • Utrzymywanie i rozwój stałych kontaktów handlowych z klientami
    • Administrowanie sprzedażą, w tym tworzenie i stała aktualizacja profili klientów  i śledzenie kontaktów z klientami w bazie danych
    • Osiągnięcie i utrzymywanie na wysokim poziomie merytorycznym wiedzy technicznej na temat produktów do badania wody firmy IDEXX
    • Współpraca z odpowiednimi działami w firmie dystrybutora – w tym - działem finansów, logistyką i administracją
    • Realizacja innych zadań zleconych przez zwierzchników , leżących w zakresie kompetencji
    • Uczestnictwo w krajowych seminariach i sesjach warsztatowych organizowanych przez firmę IDEXX Laboratories,Inc.
    • Terytorium działania – cała Polska

    DOŚWIADCZENIE:

    od 2 do 5 lat odpowiedniego doświadczenia w sprzedaży, z udokumentowanymi osiągnięciami w zakresie realizacji założonych celów sprzedażowych materiałów eksploatacyjnych i sprzętu. Preferowane doświadczenie w zakresie sprzedaży technicznej

    WYMAGANE UMIEJĘTNOŚCI I ZDOLNOŚCI:

    • Wykształcenie wyższe – preferowane kierunki : nauki biologiczne ,mikrobiologia, chemia
    • Umiejętność budowania i utrzymywania długoterminowych relacji z klientami w branży specjalistycznej
    • Umiejętność pracy pod presją osiągania założonych celów sprzedażowych
    • Doświadczenie w tworzeniu prezentacji handlowych dostosowanych do różnej skali  odbiorców
    • Umiejętność rozumienia, rozwiązywania problemów i wyjaśniania technicznych aspektów oferty
    • Silna motywacja , samodyscyplina i wysoka umiejętność organizowania pracy
    • Umiejętność ustalania kolejności zadań i elastyczne dostosowywanie działań do potrzeb i   możliwości
    • Umiejętność organizacji i zarządzania własnym czasem pracy
    • Samodzielne tworzenie i realizacja bieżących planów sprzedażowych
    • Umiejętność współpracy zespołowej
    • Elastyczność i otwartość w kontaktach z klientami oraz zdolność do pracy z różnymi strukturami decyzyjnymi
    • Dobre umiejętności negocjacyjne i wywiązywanie się z obowiązków umownych dla wszystkich zaangażowanych stron
    • Umiejętność biegłej obsługi komputera - MS Office
    • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego pozwalająca na swobodną komunikację w mowie i piśmie
    • Mobilność i gotowość do częstych wyjazdów służbowych
    • Znajomość rynku mile widziana

    Korzyści:

    • Zatrudnienie w stabilnej firmie w oparciu o umowę o pracę
    • Wsparcie merytoryczne oraz niezbędne szkolenia
    • Możliwość pracy z produktami najwyższej technologii
    • Atrakcyjne wynagrodzenie oraz motywacyjny system premiowy uzależniony od osiąganych wyników
    • Praca w powiązaniu z międzynarodową strukturą firmy producenta
    • Możliwość częściowej pracy w systemie Home Office
    • Niezbędne narzędzia pracy

    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

    Prosimy o zawarcie w CV klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonego przez PPH ESKULAP S.J. z siedzibą w Gliwicach zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 922)”.

    E. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.

    Informujemy, że Administratorem danych jest PPH ESKULAP S.J. z siedzibą w Gliwicach przy ul.Elsnera 6. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.

    Klikając w przycisk „Aplikuj”, „Aplikuj teraz” lub w inny sposób wysyłając zgłoszenie rekrutacyjne do PPH ESKULAP S.J. z siedzibą w Gliwicach przy ul. Elsnera 6 (Pracodawca, Administrator danych), zgadzasz się na przetwarzanie przez Pracodawcę/Administratora danych Twoich danych osobowych zawartych w zgłoszeniu rekrutacyjnym w celu przeprowadzenia rekrutacji na stanowisko wskazane w ogłoszeniu.