Kandydatów spełniających powyższe kryteria prosimy o aplikowanie (CV wraz z oświadczeniem o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu rekrutacji (jak niżej)). Zastrzegamy sobie prawo do kontaktu z wybranymi osobami. Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Dentons Europe Dąbrowski i Wspólnicy sp.k. (administratora danych) moich danych osobowych, które zostały zamieszczone w przekazanych przeze mnie dokumentach (CV, życiorys, list motywacyjny) w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji, zgodnie z rozporządzeniem UE 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1). Zostałem poinformowany, że zgoda może zostać wycofana w dowolnym momencie, wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
Dentons Europe Dąbrowski i Wspólnicy sp.k.

Associate - Prawo ochrony środowiska

Dentons Europe Dąbrowski i Wspólnicy sp.k.O firmie

  • Zajęcza 4, Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • Ważna jeszcze 22 dni
    do: 06 maj 2021
  • Rekrutacja zdalna
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Zajęcza 4

Warszawa

Twój zakres obowiązków

Szukamy osoby:

• zainteresowanej rozwojem w wiodącej na rynku praktyce prawa ochrony środowiska,

• cechującej się analitycznym umysłem i umiejętnością jasnego formułowania myśli,

• ambitnej, nastawionej na rezultaty i pracę w zespole, odpowiedzialnej i kreatywnie podchodzącej do problemów,

• systematycznej, skrupulatnej, uporządkowanej i konsekwentnej,

z inicjatywą i zaangażowaniem oraz umiejącą pracować pod presją czasu,

• pozytywnie nastawionej do zmian, otwartej na naukę, o wysokiej kulturze osobistej.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe prawnicze i co najmniej 2-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie doradztwa prawnego w obszarze prawa ochrony środowiska, w szczególności w sektorach: nieruchomości, energetyki i tzw. manufacturing,

  • uprawnienia zawodowe (radca prawny lub adwokat) lub aplikant 2/3 roku

  • doświadczenie w bezpośredniej pracy z klientami,

  • biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie, pozwalająca na swobodną komunikację.

To oferujemy

  • możliwość zdobycia nowych doświadczeń i poszerzenia wiedzy przy obsłudze największych klientów na rynku, w tym klientów międzynarodowych,

  • możliwość rozwoju zawodowego w największej na świecie kancelarii prawnej o ugruntowanej pozycji na rynku,

  • programy szkoleniowo-rozwojowe nastawione na doskonalenie zawodowe, jak również na rozwój osobisty,

  • benefity: prywatna opieka medyczna, pakiet sportowy.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • elastyczny czas pracy

  • owoce

  • firmowa drużyna sportowa

  • firmowa biblioteka

  • kawa / herbata

  • strefa relaksu

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • paczki świąteczne

  • program rekomendacji pracowników

  • inicjatywy dobroczynne

  • joga & mindfulness

Dentons to międzynarodowa firma prawnicza o prawdziwie policentrycznym charakterze, w której w pełni uwidaczniają się różnorodność i bogactwo łączących się w jej ramach kultur i tradycji prawniczych oraz jej geograficznego zasięgu. Nasza firma nie ma jednej centrali ani dominującej kultury narodowej. Oferujemy naszym klientom dostęp do utalentowanych prawników z różnych środowisk i krajów, dysponujących rozległym doświadczeniem w obszarze prawa cywilnego, angielskiego prawa zwyczajowego i amerykańskiego prawa zwyczajowego. Zespół prawa ochrony środowiska oferuje klientom pełną gamę usług w zakresie prawa ochrony środowiska – od aspektów tzw. risk management & compliance, po reprezentowanie klientów w postępowaniach sądowych w zakresie ochrony środowiska.

Myślimy o przyszłości naszych pracowników i naszego otoczenia – prowadzimy akcje ekologiczne (Go Green Dentons), wdrażamy inicjatywy dotyczące m.in. racjonalnego gospodarowania zasobami, filozofii zero waste i promocji zdrowego stylu życia oraz na stałe włączyliśmy trening uważności NextMind oparty na idei mindfulness.

Przewiń do profilu firmy
Tak się u nas pracuje

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za bieżącą pracę nad projektami z dziedziny ochrony środowiska. Zakres zadań będzie obejmować analizy prawne, analizy due diligence oraz sporządzanie projektów pism (w tym przygotowywanie różnego rodzaju dokumentów, umów i pism w postępowaniach) oraz bieżące doradztwo na rzecz klientów kancelarii Dentons – w kwestiach dotyczących szeroko rozumianej ochrony środowiska, w tym także kwestii ocen oddziaływania na środowisko, wodnych, odpadowych, emisji.