Oferta pracy

Asystent/ka – Ceny Transferowe

Grant ThorntonO firmie

  • Chłodna 52, Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • Ogłoszenie wygasło 13 dni temu
  • Rekrutacja zdalna
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • asystent

Grant Thornton

Chłodna 52

Warszawa

Twój zakres obowiązków

Szukamy ludzi, którzy lubią działać i chcą aktywnie współtworzyć nasz zespół cen transferowych. Nasza praca ma charakter analityczny i skupia w sobie tematykę finansów i księgowości, modeli biznesowych oraz podatków. Dlatego też, do naszego zespołu poszukujemy osób, które dobrze czują się w pracy z dokumentami finansowymi, chcą zgłębiać mechanizmy funkcjonowania przedsiębiorstw i grup kapitałowych oraz nie straszne im są podatki. Dołączając do nas staniesz się członkiem interdyscyplinarnego zespołu, który na co dzień wspiera rodzime i międzynarodowe grupy kapitałowe w obszarze cen transferowych.

Po wprowadzeniu merytorycznym oraz z naszym wsparciem pracę rozpoczniesz od:

• opracowywania analiz rynku dla branż, w których działają nasi klienci

• opracowywania opisów przedmiotu działalności naszych klientów i grup, w których działają

• analizy treści umów i identyfikacji na ich podstawie funkcji pełnionych przez strony umowy, zaangażowanych aktywów oraz ponoszonych ryzyk

• wykonywania prostych analiz danych finansowych

Na dalszym etapie rozwoju Twoje zadania będą bardziej złożone, np.:

• analiza sposobu ustalania cen pomiędzy podmiotami powiązanymi

• opracowywanie analiz porównawczych, z wykorzystaniem różnych baz danych, mających na celu ustalenie cen rynkowych dla danych transakcji

• przygotowywanie kompletnej dokumentacji cen transferowych

A co dalej? Dalszą perspektywą jest ocena rynkowości transakcji naszych klientów, przygotowywanie kompleksowych opinii dotyczących cen transferowych, opracowywanie polityki cen transferowych, doradztwo w ustalaniu sposobu rozliczeń transakcji z podmiotami powiązanymi w międzynarodowych grupach kapitałowych i wiele więcej.

Nasze wymagania

  • wykształcenie ekonomiczne

  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego

  • wysokie umiejętności analityczne

  • proaktywność w działaniu i kreatywne podejście do rozwiązywania problemów

  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (Word, Excel)

  • rozwinięte umiejętności interpersonalne – współpraca z klientem i zespołem

  • mile widziane, ale nie konieczne, doświadczenie w: księgowości, kontrolingu, audycie, cenach transferowych, podatkach

To oferujemy

  • realizacja projektów w jednej z najbardziej perspektywicznych i dynamicznie rozwijających się linii produktowych w obszarze podatkowo-konsultingowym – ceny transferowe

  • obsługa wiodących krajowych i międzynarodowych grup kapitałowych

  • szansa na rozwój poprzez aktywny udział w różnorodnych projektach oraz zdobywanie kompetencji zawodowych dzięki możliwości współpracy z doradcami finansowymi, podatkowymi i prawnymi, którzy chętnie dzielą się widzą

  • przyjazna atmosfera

  • częsty kontakt z językiem angielskim

  • bezpieczne i elastyczne warunki pracy – możliwość pracy w systemie home office lub w biurze przy zachowaniu ostrożności i uwzględnieniu aktualnej sytuacji epidemicznej

  • stabilne warunki zatrudnienia (umowę o pracę wraz z prywatną opieką medyczną oraz pakietem benefitów – m.in. Multisport, bilety do kina, bony na zakupy)

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • spotkania integracyjne

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • dofinansowanie biletów do kina, teatru

  • program rekomendacji pracowników

  • inicjatywy dobroczynne

Jesteśmy polską firmą audytorsko-doradczą, należymy do sieci Grant Thornton International. Działamy w Polsce od 28 lat. Posiadamy 700-osobowy zespół oraz biura w kluczowych aglomeracjach.

Przewiń do profilu firmy