Ta oferta pracy jest nieaktualna od 310 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Asystent/-ka księgowego

  • Częstochowa, śląskie
  • Asystent
  • 15.11.2017

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    SUMITOMO (SHI) DEMAG PLASTICS MACHINERY POLSKA SP. Z O.O.

    Sumitomo (SHI) Demag Plastics Machinery GmbH z łączną sprzedażą ponad 5.000 maszyn rocznie jest jedynym z
    największych producentów wtryskarek na świecie. Japońsko-niemicka firma powstała z połączenia w roku
    2008 firm Demag Plastics Group z Sumitomo Heavy Industries (SHI). Sumitomo (SHI) Demag produkuje swoje
    maszyny w 4 zakładach na świecie: w dwóch w Niemczech (Schwaig i Wiehe) oraz po jednym w Chinach
    (Ningbo) i Japonii (Chiba). Ponad 3.000 pracowników wytwarza maszyny o napędzie hydraulicznym, hybrydowym
    i w pełni elektrycznym. Dzięki doświadczeniu, kompletnej sieci sprzedaży i serwisu, Sumitomo (SHI) Demag
    obecna jest w każdym regionie przemysłowym na świecie.

    Obecnie, polski oddział firmy, Sumitomo (SHI) Demag Platics Machinery Polska Sp. z o.o. poszukuje osoby na
    stanowisko:

    Miejsce pracy: Częstochowa
    Region: śląskie

    Zakres obowiązków:

    • Wystawianie i księgowanie faktur sprzedaży i zakupu w systemie finansowo- księgowym SAP
    • Weryfikacja dokumentów księgowych
    • Procesowanie płatności, księgowanie dokumentów bankowych
    • Archiwizacja dokumentów
    • Przygotowywanie zestawień i raportów na potrzeby działu finansowego oraz zarządu
    • Pomoc w przygotowywaniu danych i raportów dla działu kontroli finansowej
    • Prowadzenie kasy firmy i prowadzenie dzienników księgowych
    • Monitorowanie terminowego regulowania zobowiązań i należności
    • Współpraca z innymi działami firmy

    Wymagania:

    • Podstawowa znajomość zagadnień księgowych i przepisów podatkowych
    • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
    • Znajomość obsługi komputera i środowiska MS Office
    • Znajomość systemu SAP będzie dodatkowym atutem
    • Zdolność analitycznego myślenia
    • Samodzielność i dobra organizacja pracy własnej
    • Skrupulatność oraz dokładność podczas wykonywania powierzonych zadań
    • Optymizm i dbałość o dobre relacje pracy w zespole
    • Prawo jazdy kat. B

    Oferujemy:

    • Stabilne zatrudnienie w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
    • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
    • Atrakcyjne wynagrodzenie
    • Niezbędne narzędzia pracy
    • Wewnętrzne szkolenie z zakresu SAP oraz szkolenie wprowadzające do obejmowanego stanowiska
    • Pracę w przyjaznym i zgranym zespole w międzynarodowej firmie
    • Pakiet prywatnej opieki medycznej

    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV ze zdjęciem oraz list motywacyjny klikając w przycisk aplikowania.

    Prosimy o dodanie klauzuli do CV: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Ustawą z dn.29.08.97.roku o Ochronie Danych osobowych (Dz.Ust.z 2002 r. nr.101 poz.926)