Logo Pracuj.pl

Asystent prasowy / Asystentka prasowa

INSTYTUT PAMIĘCI NARODOWEJ - KOMISJA ŚCIGANIA ZBRODNI PRZECIWKO NARODOWI POLSKIEMU ODDZIAŁ W GDAŃSKUO firmie

  • ogłoszenie wygasło rok temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • asystent
  • praca stacjonarna, praca hybrydowa
  • Praca od zaraz

INSTYTUT PAMIĘCI NARODOWEJ - KOMISJA ŚCIGANIA ZBRODNI PRZECIWKO NARODOWI POLSKIEMU ODDZIAŁ W GDAŃSKU

aleja Grunwaldzka 216

Gdańsk

Sprawdź jak dojechać

Twój zakres obowiązków

• tworzenie i wdrażanie polityki informacyjnej oraz budowanie wizerunku w mediach,

• inicjowanie artykułów, wywiadów i innych informacji w mediach,

• budowanie i utrzymywanie relacji z przedstawicielami mediów,

• monitorowanie mediów krajowych i zagranicznych,

• reprezentowanie w mediach – przygotowywanie komentarzy, udzielanie wywiadów i udostępnianie informacji na temat działalności Oddziału,

• przygotowywanie wystąpień publicznych dla kierownictwa Oddziału,

• organizacja i prowadzenie konferencji prasowych, wydarzeń okolicznościowych i spotkań,

• obsługa strony internetowej Oddziału (CMS) i kont na portalach społecznościowych (FB i TT).

Nasze wymagania

• wykształcenie wyższe, preferowane wykształcenie: dziennikarskie, historyczne, politologia lub komunikacja społeczna o specjalizacji Public Relations,

• znajomość historii Polski, zwłaszcza historii najnowszej, dodatkowo znajomość historii XX wieku oraz historii ogólnej,

• znajomość ustawy o IPN, ustawy prawo prasowe,

• minimum roczne doświadczenie we współpracy z mediami,

• doskonałe posługiwanie się polszczyzną,

• bardzo dobra znajomość języka angielskiego i/lub niemieckiego,

• umiejętność prowadzenia prezentacji i konferencji prasowych,

• doświadczenie w pisaniu i redagowaniu informacji prasowych,

• umiejętność tworzenia i realizacji krótko- i długoterminowych planów współpracy z mediami,

• dobra znajomość narzędzi PR i umiejętność wykorzystywania ich w praktyce,

• bardzo dobra organizacja pracy i umiejętności samodzielnego zarządzania projektami,

• umiejętność pracy pod presją czasu i w stresie,

• otwartość i innowacyjność w podejściu do realizowanych zadań,

• umiejętność obsługi komputera oraz pakietu MS Office (Word, Excel, PowerPoint),

• bardzo dobra znajomość obsługi mediów społecznościowych (FB, TT),

• zdolności komunikacyjne i interpersonalne,

• wysoka kultura osobista,

• dyspozycyjność.

Mile widziane umiejętności fotograficzne takie jak:

• zdolność do dostrzegania detali,

• cierpliwość,

• chęć do pracy w niestandardowych godzinach, także w nocy oraz w weekendy,

• bardzo dobre wyczucie estetyki,

• znajomość bieżących trendów,

• znajomość różnych programów do obróbki graficznej zdjęć.

To oferujemy

• stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę,

• możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji poprzez udział w szkoleniach,

• pakiet socjalny (dofinansowanie do wypoczynku, dofinansowanie do karty sportowo-rekreacyjnej, bony świąteczne),

• benefity płacowe: dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. 13-tka), nagrody uznaniowe za wyniki i osiągnięcia, nagrody jubileuszowe,

• możliwość zakupu: grupowego ubezpieczenia na życie i zdrowie, uprawnień do zniżek PKP,

• miejsce pracy w dogodnej lokalizacji, dobra komunikacja umożliwiająca łatwy dojazd do pracy.

Zasady naboru:

Prześlij CV za pomocą przycisku Aplikuj.

Termin nadsyłania zgłoszeń do dnia 15.02.2023 r.

Ostatecznego wyboru kandydata dokonamy na podstawie wyników 2-stopniowego procesu:

1. Przeglądu zgłoszeń;

2. Wywiadu kompetencyjnego z wybranymi kandydatami.

Zgłoszenia, które nie spełnią wymogów formalnych, niekompletne oraz przesłane po terminie nie będą brane pod uwagę. Zastrzegamy sobie prawo odpowiedzi wyłącznie na wybrane zgłoszenia oraz wcześniejszego zakończenia rekrutacji. O terminie i miejscu przeprowadzenia rozmowy wybrani kandydaci zostaną powiadomieni indywidualnie.

Przesyłając swoją aplikację wyraża Pani/Pan zgodę na przetwarzanie przez Instytut Pamięci Narodowej – Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Pani/Pana danych osobowych zawartych w zgłoszeniu rekrutacyjnym w celu prowadzenia rekrutacji na stanowisko wskazane w ogłoszeniu.

O nas

Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu został powołany 19 stycznia 1999 r. na mocy ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r.

W ramach Instytutu działają piony:

Główna Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu,

Biuro Lustracyjne,

Archiwum IPN,

Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa,

Biuro Poszukiwań i Identyfikacji,

Biuro Edukacji Narodowej,

Biuro Badań Historycznych.

Do zadań Instytutu należy:

- gromadzenie i zarządzanie dokumentami organów bezpieczeństwa państwa, sporządzonymi od 22 lipca 1944 r. do 31 lipca 1990 r.

- udostępnianie dokumentów zgromadzonych w archiwach służb specjalnych PRL osobom, o których organy bezpieczeństwa państwa zbierały informacje na podstawie celowo gromadzonych danych, w tym w sposób tajny.

- prowadzenie śledztw w sprawie zbrodni nazistowskich i komunistycznych, w tym zbrodni popełnionych na osobach narodowości polskiej lub obywatelach polskich innych narodowości, popełnionych w okresie od 8 listopada 1917 r. do 31 lipca 1990 r,

- prowadzenie badań naukowych,

- działalność w zakresie edukacji publicznej,

- poszukiwanie miejsc spoczynku osób poległych w walkach o niepodległość i zjednoczenie Państwa Polskiego, poległych w walce z systemem totalitarnym lub wskutek represji totalitarnych i czystek etnicznych w okresie od 8 listopada 1917 r. do 31 lipca 1990 r.

- upamiętnianie historycznych wydarzeń, miejsc i postaci w dziejach walk i męczeństwa narodu polskiego w kraju i zagranicą oraz miejsc walki i męczeństwa innych narodów na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w okresie od 8 listopada 1917 r. do 31 lipca 1990 r.

Asystent prasowy / Asystentka prasowa, aleja Grunwaldzka 216, Gdańsk