Oferta pracy

Asystent Projektanta Dział Sanitarny - HVAC

Bilfinger Tebodin Poland Sp. z o.o.O firmie

Bilfinger Tebodin Poland Sp. z o.o.

Żwirki i Wigury street 16С

Warszawa

Bilfinger Tebodin, part of Bilfinger SE, is an international consultancy and engineering company with 1,600 employees over 26 offices in North West and Central and Eastern Europe.

Bilfinger Tebodin in Central and Eastern Europe is the largest engineering group in this region, having 800 consultants, engineers and managers in-house. Apart from the construction sites worldwide, the company staff is located in offices across 7 countries: Czech Republic, Hungary, Poland, Romania, Russia, Serbia, Ukraine. Intensive efforts to unite people across those countries result in delivering top quality international best practice to the clients.

Bilfinger Tebodin in CEE operates in four cross-country Business Lines: Consultancy, Process Engineering, Engineering and PMC. Together, they provide a portfolio of services for complex engineering projects and interdisciplinary & technical complete solutions, covering the whole investment project cycle. The company is proud of its 70 years’ experience in automotive sphere, wide variety of food and agro projects, unique latest developments in wind power plants.

Its clients are international financial institutions, government bodies and leading global and local companies, representing different industries. Among many, Bilfinger Tebodin is a partner for Bayer, Bosch, Bridgestone, Cargill, Gestamp, Henkel, LafargeHolcim, Mars, Mondelez, Sanofi, Shell, Skoda, Siemens, Viessmann, Unilever.

OPIS STANOWISKA:

  • Współpraca z projektantami i członkami zespołu projektowego
  • Wykonywanie obliczeń
  • Sporządzanie opisów technicznych
  • Czynny udział w przygotowywaniu dokumentacji projektowej

WYMAGANIA:

  • Wykształcenie wyższe o kierunku inżynieria środowiska
  • 1-2-letnie doświadczenie w zakresie projektowania w branży HVAC/wod.-kan
  • Bardzo dobra znajomość programu AutoCAD
  • Znajomość oprogramowania REVIT będzie dodatkowym atutem
  • Dobra znajomość języka angielskiego

OFERUJEMY:

  • Pełną wyzwań pracę w międzynarodowej firmie inżynierskiej
  • Możliwość pracy w oparciu o wysokie standardy jakościowe
  • Stabilne warunki zatrudnienia - umowa o pracę
  • Pakiet benefitow (m.in. opieka medyczna, karta sportowa, kursy językowe)
  • Elastyczne godziny pracy oraz możliwość częściowo pracy zdalnej
  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych i pracy nad złożonymi, różnorodnymi projektami realizowanymi dla renomowanych klientów

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.

Nadesłanych ofert nie zwracamy.

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy