Ta oferta pracy jest nieaktualna od 159 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Audytor wewnętrzny obszaru IT

  • Warszawa, mazowieckie
  • Specjalista
  • 15.01.2019

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    KIR jest kluczowym podmiotem infrastruktury polskiego sektora bankowego. Zapewnia niezawodność i bezpieczeństwo w zakresie świadczonych usług, dążąc do efektywnego wspierania rozwoju obrotu bezgotówkowego.
    Wykorzystując unikalne w skali polskiego rynku kompetencje i doświadczenie, KIR rozwija i dostarcza rozwiązania systemowe dopasowane do potrzeb sektora bankowego oraz aktywnie uczestniczy w procesie cyfryzacji administracji publicznej.

    Obecnie do Departamentu Audytu Wewnętrznego poszukujemy osoby na stanowisko:
    Miejsce pracy: Warszawa

    Zadania:

    • prowadzenie zadań audytowych dotyczących obszaru ryzyka operacyjnego IT i bezpieczeństwa,
    • udział w przygotowywaniu planu audytów oraz tworzeniu metodologii badań audytowych,
    • sporządzanie dokumentacji audytowej i raportów z badań audytowych oraz zaleceń dla jednostek organizacyjnych firmy,
    • monitorowanie i ocena realizacji zaleceń audytowych,
    • udział w przygotowywaniu raportów i informacji zarządczej dotyczących zakresu działania audytu wewnętrznego,
    • identyfikowanie oraz ocena ryzyka w procesach funkcjonujących w firmie,
    • wdrażanie i modyfikacja narzędzi wspomagających bieżącą pracę audytu wewnętrznego.

    Oczekujemy:

    • wykształcenia wyższego - kierunek IT,
    • doświadczenia w audycie środowiska IT lub w obszarze zarządzania ryzykiem IT (umiejętności dokonywania oceny bezpieczeństwa narzędzi IT wspierających procesy biznesowe),
    • znajomości regulacji dotyczących ryzyka operacyjnego, obszaru IT i bezpieczeństwa środowiska teleinformatycznego,
    • wiedzy informatycznej, w tym w szczególności znajomości:
      • systemów operacyjnych (Windows, Linux),
      • systemów zarządzania bazami danych (SQL),
      • wirtualizacji systemów,
      • w zakresie budowy i działania sieci komputerowych (TCP/IP, switching, routing, ACL, HSRP, QoS, VPN, itp.)
      • narzędzi specjalistycznych dotyczących bezpieczeństwa informatycznego (np. firewall, IDS/IPS, load balancer, DLP),
    • umiejętności analitycznego myślenia i rozwiązywania problemów,
    • znajomości języka angielskiego w stopniu umożliwiającym czytanie dokumentacji,
    • rozwiniętych kompetencji interpersonalnych oraz komunikacyjnych (jasności przekazu w słowie i na piśmie),
    • otwartości i nastawienia na pracę w zespole,
    • zaangażowania oraz odpowiedzialności, orientacji na jakość i wysokie standardy, etyki w działaniu.

    Mile widziane:

    • praktyczna znajomość obowiązujących standardów i norm z zakresu audytu i bezpieczeństwa informacji, w szczególności ISO/IEC 27001, ISO/IEC 22301, ISO/IEC 31000, ISO/20000, COBIT, ITIL,
    • doświadczenie w roli, analityka systemowego, testera bezpieczeństwa lub administratora środowisk IT czy programisty ze znajomością zwinnych metodyk wytwarzania oprogramowania i technologii wykorzystywanych w rozwoju i utrzymaniu środowisk IT,
    • posiadanie certyfikatów zawodowych (CISA, CIA).