Logo Pracuj.pl

mBankO firmie

  • Warszawa, mazowieckie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), starszy specjalista (Senior)
  • praca zdalna
  • rekrutacja zdalna

mBank

Prosta 18

Warszawa

Sprawdź jak dojechać

Technologie, których używamy

Wymagane

  • AWS

  • Docker

  • Terraform

  • Ansible

  • Puppet

Mile widziane

  • Jenkins

  • Artifactory

  • Prometheus

  • GitLab

System operacyjny

O projekcie

Inżynier AWS DevOps to rola, osadzona w zespole CCoE odpowiedzialna za obszar operacyjny i zadania związane z budowaniem środowiska chmurowego, dostarczania wymaganych zasobów infrastruktury (dowolne usługi) oraz ich utrzymanie. Ściśle współpracuje z Architektem Chmury Publicznej przy dostarczaniu gotowych rozwiązań lub środowisk osadzonych w chmurze publicznej. Jest to rola głęboko osadzona w kulturze DevOps, doskonale rozumiejąca i działająca zgodnie z tymi samymi zasadami co programiści w zakresie budowania infrastruktury (koncepcja infrastructure as a code).

Ta rola jest dla Ciebie, jeśli obecnie jesteś:

- administratorem IT, administratorem aplikacji

- developerem, który rozumie działanie infrastruktury IT

- inżynierem, którzy odpowiada za automatyzację procesów CI/CD

- masz duże zdolności komunikacyjne

- potrafisz współpracować z innym zespołami

- rozumiesz architekturę systemów oraz aplikacji

- bardzo dobrze organizujesz pracę własną i współpracujesz w zespole

Twój zakres obowiązków

  • rozwiązania proaktywnego monitoringu wydajności oraz dostępności usług w chmurze publicznej opartej o AWS
  • dostarczanie wydajnych i wysoko dostępnych rozwiązań w kontekście utraty danych bądź awarii poszczególnych komponentów chmury publicznej AWS lub całych regionów
  • przełożenie wymagań projektowych na konkretne rozwiązania i usługi chmury publicznej AWS
  • tworzenie, utrzymanie i rozwój kodu infrastruktury zarówno w zakresie Landing Zone jak i kod rozwiązań

Nasze wymagania

  • rozumiesz standardy projektowania rozwiązań chmury publicznej ze względu na dostępność oraz utrzymanie, korzystając z standardów chmurowych, opisanych w dokumentacji Cloud Standards
  • znasz oraz rozumiesz dostępne usługi chmury publicznej w zakresie tworzenia i utrzymania
  • masz zdolności do automatyzacji środowisk w zakresie tworzenia, utrzymania, monitoringu
  • potrafisz pisać skrypty do automatyzacji środowisk korzystając z języków imperatywnych oraz deklaratywnych (PowerShell, Bash, ARM, Terraform)
  • znasz oraz rozumiesz komponenty infrastruktury on-premises i wiesz, jak integrować usługi chmury publicznej ze środowiskami on-premises, w szczególności w warstwie sieciowej oraz funkcjonalnej (hybrydowe środowiska składowania danych, środowiska baz danych, archiwizacja danych i inne)
  • masz szeroką wiedzę o narzędziach, wykorzystywanych do automatyzacji procesu tworzenia wzorcowych środowisk, konfiguracji środowisk oraz automatyzacji wdrożeń aplikacji (wybór spośród Ansible, Jenkins, Chef, Puppet, Azure DevOps, Cloud9, Terraform)
  • znasz język angielski na poziomie minimum komunikatywnym pozwalającym na współpracę z innymi, czytanie i tworzenie dokumentacji

  • certyfikaty potwierdzające zdobyte tytuły w obszarze AWS
  • znajomość: GitLab, Artifactory, Nexus, Prometheus, API

Tak organizujemy naszą pracę

Liczba osób w zespole

7

Tak pracujemy

  • wewnątrz organizacji
  • masz wpływ na wybór narzędzi i technologii
  • masz wpływ na rozwiązania technologiczne
  • agile

Skład zespołu

  • architekt
  • devOps
  • administrator IT

Tak pracujemy nad projektem

  • Continuous Deployment
  • Continuous Integration
  • DevOps

Takie dajemy możliwości rozwoju

  • branżowe platformy e-learningowe
  • budżet rozwojowy
  • szkolenia wewnątrzfirmowe
  • treningi umiejętności miękkich
  • wspieramy wydarzenia dla IT
  • wymiana wiedzy technicznej w firmie

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • możliwość pracy zdalnej
  • elastyczny czas pracy
  • zniżki na firmowe produkty i usługi
  • brak dress code’u
  • dodatkowe świadczenia socjalne
  • dofinansowanie wypoczynku
  • program rekomendacji pracowników

Aktualne oferty pracodawcy
UGR/087/0621

AWS devops engineer, Prosta 18, Warszawa