Backend Developer

Wirtualna Polska Media S.A.O firmie

Rekrutacja zdalna

  • Warszawa, mazowieckie

  • Ogłoszenie wygasło 23 dni temu
  • Umowa o pracę, Kontrakt B2B
  • Pełny etat
  • Specjalista (Mid / Regular)

Wirtualna Polska Media S.A. - partner pierwszego wyboru Polaków, dostarczający angażujące informacje, rozrywkę i usługi oraz inspirujący w codziennych decyzjach. Niekwestionowany lider w kategorii mobile oraz poczta elektroniczna.

Co robimy?

  • Aplikacje obsługujące setki RPS, odpowiedające w ciągu pojedynczych milisekund, przechowujące dziesiątki petabajtów danych
  • Tworzymy usługi w architekturze składającej się ze 100+ mikroserwisów

 Rola w zespole

  • Programista serwisów backendowych
  • Tworzenie interfejsów API i realizacja przetwarzania backendowego dla usług WP
  • Współpraca z programistami realizującymi aplikacje frontendowe (JS/React) i mobile
  • Współudział w tworzeniu architektury systemów

Zakres obowiązków:

  • Tworzenie i rozwój aplikacji serwerowych w języku Golang
  • Współtworzenie architektury systemów pracujących w środowisku rozproszonym (multi-dc)
  • Peer review kodu

Wymagania stawiane kandydatom:

  • Chęć nauki nowych technologii
  • Znajomość jednego lub kilku języków programowania: Golang, Python, C
  • Umiejętność pisania czystego, zrozumiałego kodu
  • Znajomość protokołu http
  • Podstawowa znajomość systemu Linux
  • Znajomość systemu kontroli wersji Git
  • Umiejętność analitycznego myślenia

Dodatkowo docenimy:

  • Znajomość baz danych SQL i NoSQL
  • Doświadczenie w pracy z Dockerem i Kubernetesem
  • Wkład w projekty OpenSource (w tym własne!)
  • Aktywność na meet’upach, wystąpienia na konferencjach

Oferujemy:

  • Możliwość poświęcenia 20% czasu pracy na naukę i wybrane (w tym własne) projekty OpenSource

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy