Oferta pracy

Bibliotekarz

Akademia Wychowania Fizycznego w PoznaniuO firmie

Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu

Królowej Jadwigi 27/39

Poznań

Opis stanowiska:

  • bieżąca rejestracja, ewaluacja i raportowanie dorobku naukowego,
  • przygotowywanie zestawień bibliometrycznych do awansów pracowników naukowych,
  • wyszukiwanie informacji bibliograficznych w sieciowych systemach informacyjnych,
  • obsługa naukowych baz danych bibliograficznych i pełnotekstowych (np. Ebsco, Scopus, Science Direct etc.),
  • obsługa sieciowych baz cytowań (np. Web of Science, Scopus),
  • opracowanie formalne i rzeczowe nabytków biblioteki w module katalogowania systemu Horizon.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe licencjackie / magisterskie z zakresu informacji naukowej lub bibliotekoznawstwa,
  • znajomość prac związanych z bibliometrią,
  • znajomość systemu POL-on,
  • znajomość pracy w zintegrowanych systemach bibliotecznych,
  • znajomość norm opisu bibliograficznego dla dokumentów różnego typu,
  • znajomość formatu MARC 21 rekordu bibliograficznego oraz kartotek haseł wzorcowych,
  • umiejętności tworzenia i poruszania się po bazach danych, katalogach on-line oraz innych elektronicznych zasobach informacji,
  • dobra znajomość obsługi komputera, środowiska Windows oraz aplikacji biurowych,
  • wysoka kultura osobista i umiejętności interpersonalne,
  • gotowość uczenia się i współpracy w zespole,
  • znajomość języka angielskiego,
  • doświadczenie - minimum 3 lata pracy w bibliotece.

Dodatkowym atutem będzie:

  • doświadczenie w zakresie szkoleń użytkowników,
  • orientacja w mediach społecznościowych,
  • doświadczenie w prowadzeniu strony domowej instytucji.

Oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, na pełen etat,
  • trzynaste wynagrodzenie oraz pakiet socjalny,
  • pracę w przyjaznej atmosferze.

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy