Logo Pracuj.pl

  • praca zdalna

aleja Grunwaldzka 415

Gdańsk

Sprawdź jak dojechać

Technologie, których używamy

Wymagane

  • Linux

  • Database

Mile widziane

  • Hadoop

  • MySQL

  • PostgreSQL

  • druid

  • clickhouse

  • Redis

  • MongoDB

  • CentOS

  • Ansible

  • Chef

  • Kubernetes

  • Zabbix

  • Grafana

  • Elasticsearch

  • Ovirt

System operacyjny

O projekcie

Zarządzamy systemami BigData i bazodanowymi przechowującymi oraz przetwarzającymi petabajty danych.

Rozwijamy, automatyzujemy i utrzymujemy infrastrukturę IT w skali kilku tysięcy serwerów.

Dostarczamy usługi BigData i Baz Danych używając nowoczesnych rozwiązań technologicznych takich jak Kubernetes, Ovirt, Chef, Ansible, Druid, Hadoop oraz wielu innych.

Na podstawie danych przetwarzanych w zarządzanych przez nas usługach BigData działają serwisy, z których codziennie korzystają miliony Polaków.

Utrzymywane przez nas systemy stanowią trzon działania usług wszystkich spółek Wirtualna Polska Holding - od systemów pocztowych poprzez statystyki reklamy po codzienne wydawanie wiadomości na stronie głównej.

Twój zakres obowiązków

  • Zapewnienie stabilności i ciągłości działania baz danych
  • Zapewnienie rozwiązań High Availability
  • Instalacja, konfiguracja, tuning baz danych z wykorzystaniem narzędzi do zarządzania konfiguracją
  • Capacity Planning
  • R&D nowych technologii bazodanowych
  • Aktywny udział w projektowaniu systemów korzystających z baz danych
  • Bliska współpraca z zespołem Administratorów Systemów/DevOps

Nasze wymagania

  • Praktyczna znajomości systemów Linux
  • Praktyczna znajomość przynajmniej jednej wybranej bazy danych SQL lub NoSQL (np. Mysql, MongoDB, Redis, PostgreSQL, FoundationDB, Clickhouse)
  • Znajomość zagadnień związanych z wysoką dostępnością usług (m.in. replikacja, loadbalancing)
  • Umiejętność diagnozowania i naprawy problemów w środowiskach produkcyjnych
  • Chęć do nauki nowoczesnych technologii bazodanowych

  • Znajomość narzędzi do automatyzacji (np. Ansible, Chef)
  • Znajomość platformy Kubernetes
  • Znajomość technologii Big Data (np. Hadoop, Druid)
  • Doświadczenie w instalacji i utrzymaniu dużych środowisk produkcyjnych

Tak organizujemy naszą pracę

Tak pracujemy

  • wewnątrz organizacji
  • możesz zmienić projekt
  • masz wpływ na wybór narzędzi i technologii
  • masz wpływ na rozwiązania technologiczne
  • masz wpływ na produkt
  • kanban

Skład zespołu

  • devOps
  • administrator IT

Tak pracujemy nad projektem

  • Continuous Deployment
  • Continuous Integration
  • DevOps
  • SysOps
  • wsparcie architekta / lidera technicznego
  • narzędzia do trackowania zadań

Takie dajemy możliwości rozwoju

  • czas na rozwój Twoich pomysłów
  • firma wspiera projekty open source
  • mentoring
  • przestrzeń do eksperymentowania
  • szkolenia wewnątrzfirmowe
  • wsparcie merytoryczne od liderów technologicznych
  • wsparcie w przygotowaniu do bycia prelegentem
  • wspieramy wydarzenia dla IT
  • wymiana wiedzy technicznej w firmie

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • ubezpieczenie na życie
  • możliwość pracy zdalnej
  • elastyczny czas pracy
  • zniżki na firmowe produkty i usługi
  • służbowy telefon do użytku prywatnego
  • firmowa biblioteka
  • brak dress code’u
  • gry wideo w pracy
  • kawa / herbata
  • program rekomendacji pracowników

Wirtualna Polska - partner pierwszego wyboru Polaków, dostarczający angażujące informacje, rozrywkę i usługi oraz inspirujący w codziennych decyzjach. Niekwestionowany lider w kategorii mobile oraz poczta elektroniczna.

Database Administrator, aleja Grunwaldzka 415, Gdańsk