Oferta pracy

BigData - AI Platform Architect

BNP Paribas Bank Polska S.A.O firmie

  • Marcina Kasprzaka 2, Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • Rekrutacja zdalna
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior), ekspert

BNP Paribas Bank Polska S.A.

Marcina Kasprzaka 2

Warszawa

Technologie, których używamy

System operacyjny

O projekcie

Budowa, rozwój i utrzymanie (administrowanie) platformą BigData na której oparte są m.in. produkty:

• Platforma BigData AI w Banku: AI Lab, AI Runtime, Klastry Hadoop, Cloud

(Azrure+GCP)

• Nowa hybrydowa centralna hurtowania w Banku: Enterprise Warenhouse

Twój zakres obowiązków

  • Współpraca na styku biznes – IT w celu zapewnienia zgodności rozwiązań z wymaganiami architektonicznymi oraz celami biznesowymi;

  • Analiza i dobór rozwiązań technologicznych zgodnych z oczekiwaniami biznesu i architekturą IT;

  • Projektowanie efektywnych, użytecznych i adekwatnych do potrzeb organizacji rozwiązań architektonicznych, przygotowywanie wstępnych wycen w fazie planowania;

  • Odpowiedzialność za techniczną stronę realizację projektów w ramach swojego obszaru (Value Streamu), w tym wybór technologii oraz sposobów integracji, techniczne uzgodnienia z dostawcami lub innymi zespołami IT;

  • Uczestnictwo w planowaniu i projektowaniu modeli architektury korporacyjnej banku;

  • Zarządzanie wymaganiami architektonicznymi, nadzorowanie przestrzegania zasad ładu architektonicznego;

  • Udział w ambitnych projektach z obszaru Rynków Kapitałowych, Custody oraz Treasury;

  • Wsparcie programów transformacyjnych banku.

Nasze wymagania

  • Pasja, zaangażowanie i partnerska współpraca;

  • Wykształcenie wyższe informatyczne/techniczne;

  • Doświadczenie na podobnym stanowisku min 3 lata (obszary BigDta, AI);

  • Znajomość rozwiązań architektonicznych z obszaru BigData i AI - on-prem i cloud (GCP+Azure (obszary: Data, BigData, AI)).

  • Podstawowa znajmość zagdnień administracyjnych Jupyter Lab, Jupter Hub, OpenShift, k8s, kubeflow, MLFlow, HDP, CDP, GCP+Azure (obszary: Data, BigData, AI)

  • Umiejętność tworzenia i utrzymania dokumentacji architektury projektowanych i utrzymywanych rozwiązań on-prem i cloud.

  • Znajomość narzędzi służących do modelowania architektury, umiejętność modelowania w UML, BPMN;

  • Doświadczenie w projektowaniu architektury złożonych, skalowalnych systemów IT działających w środowisku zintegrowanym;

  • Wiedza na temat dobrych praktyk z obszaru zarządzania IT (np. ITIL, COBIT);

  • Umiejętność zarządzania projektami i/lub programami;

  • Dobra znajomość języka angielskiego - C1 lub C2

To oferujemy

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę;

  • Udział w Transformacji Agile Banku;

  • Elastyczne godziny pracy;

  • Pracę zdalną 100% a po pandemii model hybrydowy;

  • Wsparcie, wiedzę i pomoc managerów

  • Zgrany zespół;

  • Możliwość rozwoju kariery na ścieżce eksperckiej lub menedżerskiej w różnych obszarach Banku;

  • Realny wpływ na strategię i wyniki realizowanych projektów.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • zniżki na firmowe produkty i usługi

  • spotkania integracyjne

  • preferencyjne pożyczki

  • brak dress code’u

  • strefa relaksu

  • inicjatywy dobroczynne

  • dodatkowy urlop