Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Bioinformatyk

Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie

  • Olsztyn

    Olsztyn, warmińsko-mazurskie
  • ogłoszenie wygasło 5 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca stacjonarna

Twój zakres obowiązków

- wsparcie bioinformatyczne, analityczne wysokoprzepustowych metod biologii molekularnych;

- organizacja, utrzymywanie i rozwijanie infrastruktury informatycznej w środowisku Unix;

- aktywny i konstruktywny udział w projektach badawczych realizowanych w Instytucie;

- wizualizacja oraz prezentacja wyników analiz bioinformatycznych;

- przygotowywanie wyników i materiału do publikacji naukowych.

Nasze wymagania

- wykształcenie minimum wyższe matematyczne, bioinformatyczne, informatyczne lub biologiczne;

- znajomość zagadnień bioinformatyki i statystyki;

- zainteresowanie rozwojem w kierunku bioinformatyka/biologia systemowa/genomika funkcjonalna;

- dobra znajomość języków skryptowych, tj.: R, Python;

- dobra znajomość j. angielskiego (minimum poziom B1/B2);

- dodatkowym atutem będzie doświadczenie w analizie danych sekwencjonowania nowej generacji.

Oczekiwania:

- zorientowanie na cel;

- umiejętność pracy indywidualnej i zespołowej;

- komunikatywność i otwartość;

- samodzielność w zdobywaniu wiedzy i zdolność do dzielenia się nią;

- umiejętność rozwiązywania problemów.

Wymagane dokumenty

- CV, list motywacyjny wraz listą dokonań naukowych, zrealizowanych projektów, publikacji.

Jak wygląda proces rekrutacji:

- wysłanie wymaganych dokumentów, ocena przesłanej dokumentacji, rozmowa kwalifikacyjna z wybranymi kandydatami, decyzja o zatrudnieniu;

- rozmowy kwalifikacyjne odbędą się w języku polskim i angielskim.

W CV prosimy o umieszczenie klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w procesie rekrutacji:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w dokumentach aplikacyjnych przez Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie z siedzibą 10-748 Olsztyn ul. Tuwima 10, w celu realizacji procesu rekrutacji wraz z publikacją na stronie internetowej Instytutu pełnych wyników konkursu.”

To oferujemy

- zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę;

- wynagrodzenie uzależnione od doświadczenia i posiadanych umiejętności;

- możliwość pracy nad ciekawą tematyką badawczą (np. regulacja ekspresji genów, epigenetyka, analiza struktur RNA/DNA, mikroRNA);

- możliwość pracy w zespołach interdyscyplinarnych;

- możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji, w tym staże zagraniczne;

- stabilne środowisko pracy.

O nas

Ogłoszenie o rekrutacji: bioinformatyk-analityk danych

Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk (IRZBŻ PAN) w Olsztynie zatrudni bioinformatyka-analityka danych w Laboratorium Biologii Molekularnej (http://www.laboratorium.pan.olsztyn.pl/index.php/pl/).

Instytut:

IRZBŻ PAN w Olsztynie (http://pan.olsztyn.pl) jest jednym z czołowych polskich instytutów badawczych kategorii A/A+, który prowadzi interdyscyplinarne badania w dziedzinie nauk rolniczych i biologicznych, zarówno o charakterze podstawowym, jak i stosowanym (http://pan.olsztyn.pl/granty/). Instytut posiada najnowocześniejszą infrastrukturę naukowo-badawczą i ma doskonałe zaplecze administracyjne. IRZBŻ PAN zapewnia pracę w stymulującym środowisku naukowym, kładąc nacisk na wzajemną współpracę oraz przekraczanie granic poszczególnych dyscyplin (http://pan.olsztyn.pl/dzialalnosc-naukowa/. Współpraca, wymiana wiedzy między naukowcami z różnych dyscyplin jest powszechna i doceniana.

Bioinformatyk, analityk danych dołączy do zespołu Laboratorium Biologii Molekularnej, który zajmuje się wsparciem badań z zakresu biologii molekularnej zarówno w oddziale Biologii Rozrodu Zwierząt, jak i Oddziale Nauk o Żywności (http://pan.olsztyn.pl/instytut/informacje-ogolne/struktura/).

Miasto:

Olsztyn to świetne miejsce pracy, jeśli cenisz sobie bliski kontakt z naturą i spokojne życie. W granicach administracyjnych miasta znajduje się ponad 10 jezior, bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna i sportowa, a także zaplecze rekreacyjne. W kalendarzu nie brakuje również wydarzeń kulturalnych i sportowych (więcej na: Wikipedia).