Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Biotechnolog

POLTREG S.A.

  • Dębinki 27
    Gdańsk, pomorskie
  • ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Specjalista
  • rekrutacja zdalna

Dębinki 27

Gdańsk

PolTREG S.A. z siedzibą przy ul. Wały Piastowskie 1/lok. 1508 (Gdańsk 80-855) jest spin-offem z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, powołanym w celu komercjalizacji innowacyjnej, opatentowanej metody leczenia cukrzycy typu 1 wykorzystującej limfocyty T-regulatorowe.

W związku z rozpoczęciem prac przygotowawczych do III etapu badań klinicznych w ramach umowy realizowanej w programie Horyzont2020, w celu  komercjalizacji innowacyjnej, opatentowanej metody leczenia cukrzycy typu 1 wykorzystującej limfocyty T-regulatorowe, poszukujemy pracowników na stanowisko Biotechnologa.

Opis stanowiska:

  • praca w projektach rozwojowych z wykorzystaniem metod biologii molekularnej, immunologii i transfekcji wirusowych i niewirusowych;
  • analiza wyników przy pomocy narzędzi bioinformatycznych i biostatystycznych oraz przygotowywanie raportów i publikacji z uzyskanych danych;
  • bieżąca praca przy produkcji i kontroli jakości preparatów komórkowych przygotowywanych przez Spółkę
  • utrzymywanie w gotowości do pracy laboratorium w zakresie prowadzonych projektów;
  • bieżąca obsługa administracyjna laboratorium w zakresie prowadzonych projektów;
  • wykonywanie zleconych czynności związanych z kwalifikacją i walidacją urządzeń i systemów laboratoriów spółki;
  • przyjmowanie i nadzór nad materiałami i odczynnikami;
  • nadzór nad gospodarką odpadami medycznymi;
  • ochrona danych, w tym danych osobowych pacjentów zgodnie z procedurami laboratorium;
  • sprawowanie bezpośredniego nadzoru nad prawidłowością wykonania prac;
  • udział w przygotowaniu dokumentacji laboratorium

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe medyczne lub biologiczne lub biotechnologiczne, doktorat w zakresie biotechnologii medycznej będzie atutem
  • doświadczenie w pracy z tworzeniem i transfekcją wektorami wirusowymi komórek pro- i eukariotycznych
  • doświadczenie w pracy z wektorami niewirusowymi mile widziane
  • doświadczenie w technikach biologii molekularnej
  • doświadczenie w pracy z komórkami lub tkankami ludzkimi (hodowle pierwotne i linie komórkowe)
  • doświadczenie w pracy w laboratorium immunologii lub w fabryce farmaceutycznej o profilu wytwórni preparatów biologicznych lub komórkowych lub w jednostkach krwiodawstwa i krwiolecznictwa
  • znajomość procedur kontroli jakości, kwalifikacji i walidacji w standardzie GMP
  • pożądana znajomość analiz bioinformatycznych typu ‘big data’
  • znajomość j. angielskiego w stopniu przynajmniej komunikatywnym w mowie i biegłym w piśmie
  • obsługa komputera (office/arkusze kalkulacyjne)
  • dyspozycyjność/dużo chęci do nauki/ otwartość / praca w zespole i tym podobne

Oferujemy:

  • zatrudnienie w pełnym wymiarze czasu pracy w ramach umowy o pracę,
  • udział w nowatorskich projektach badawczych Spółki;
  • udział w rozwoju technologii w zakresie terapii komórkowych.

Ogłoszenie archiwalne