Oferta pracy

Business Control Officer

ING Bank Śląski S.A.O firmie

  • Katowice

    Katowice, śląskie
  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Twój zakres obowiązków

Twoje zadania:

Jako członek zespołu Business Control Office będziesz odpowiedzialny za wsparcie właścicieli procesów w organizacji oraz realizacji zadań z zakresu zarządzania ryzykiem niefinansowym (w tym w przygotowaniu i implementacji standardów kontroli, identyfikacji i ocenie ryzyka oraz testowaniu i ocenie mechanizmów kontrolnych) a także w projektowaniu kontroli na bazie zidentyfikowanych ryzyk.

Główne zadania:

• wsparcie merytoryczne w zakresie wykładni i interpretacji obowiązujących wymogów z obszaru ryzyka niefinansowego,

• przygotowanie programu wdrożenia wymogów polityk i standardów kontroli,

• przygotowanie, prowadzenie i raportowanie warsztatów identyfikacji i oceny ryzyka,

• przygotowanie planów oraz wykonanie testów kluczowych kontroli,

• rekomendowanie zaleceń wynikających z przeprowadzonych testów oraz analiz ryzyka,

• wsparcie biznesu w wypracowywaniu efektywnych i skutecznych mechanizmów ograniczania ryzyka niefinansowego,

• przygotowywanie raportów i ich prezentacja.

Nasze wymagania

  • praktyczna znajomość procesów w instytucjach finansowych,

  • wiedza z obszaru regulacji bankowych oraz funkcjonowania banku,

  • dobra znajomość języka angielskiego,

  • dobra znajomość problematyki oraz metodyki zarządzania ryzykiem niefinansowym,

  • znajomość metodyki zarządzania procesowego,

  • kreatywność i zdolność twórczego rozwiązywania problemów,

  • umiejętność planowania i koordynowania działań,

  • umiejętność analizy danych oraz wyciągania wniosków,

  • umiejętności komunikacyjne, interpersonalne, umiejętność budowania trwałych relacji i rozwiązywania konfliktów,

  • umiejętności prezentacyjne i wystąpień publicznych.

Mile widziane

  • znajomość zaawansowanych metod analizy danych

  • znajomość metod audytowych i doświadczenie audytorskie

To oferujemy

  • Stabilne warunki zatrudnienia

  • Szkolenia i programy rozwojowe

  • Dostęp do nowych technologii

  • Premię uzależnioną od wyników

  • Prywatną opiekę medyczną

  • Pracowniczy program emerytalny

  • Pakiet sportowy

  • Kafeteryjny system benefitów

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • dofinansowanie biletów do kina, teatru

  • program rekomendacji pracowników

  • dodatkowy urlop

ING Bank Śląski S.A.

W ING Banku Śląskim liczą się ludzie. Naszym klientom doradzamy uczciwie, mówiąc wprost, a pracowników traktujemy z uznaniem, dając możliwość rozwoju i przestrzeń do realizacji różnorodnych pasji. Dołącz do nas!

Przewiń do profilu firmy

Masz pytania? Napisz do nas!

Kandydaci często kontaktują się z nami bezpośrednio. Jeśli chcesz o coś zapytać w związku z tą lub inną rekrutacją, napisz do nas na: [email protected]